اختصاصی | مجید مرتضایی : فاصله تیمها کم شده است / لیگ برتر بیشتر بازیکن مدار است تا مربی مدار !

0
256

گفتگو اخبار فوری فوتسال با مجید مرتضایی در ارتباط با هفته اول لیگ برتر فوتسال کشور :
چند بازی هفته اول لیگ امسال را از طرق محتلف مشاهد کردم . بنظرم هر چند که نبود وحید شمسایی و برخی مربیان و بازیکنان با کیفیت لیگ کمی از جذابیت و کیفیت لیگ کاسته است اما فرصت مناسبی را برای دیگر بازیکنان بوجود آورده که اگر به خوبی از آن استفاده کنند میتوانیم شاهد نسل جدیدی از بازیکنان در فوتسال باشیم .
اگر چه گیتی پسند و مس سونگون به لحاظ مهره کمی بهتر از تیمهای دیگر یارگیری کرده اند اما تیمهای دیگر فاصله زیادی با این دو تیم ندارند . از طرفی کناره گیری تاسیسات دریایی از لیگ برتر باعث شده بازیکنان این تیم در تیمهای دیگر تقسیم شوند این باعث شده تیمها به لحاظ قدرت فنی نسبت به سالهای گذشته بهتر شوند . چرا که بجای اینکه به طور مثال ۱۰ بازیکن با کیفیت در یک تیم باشند این بازیکنان در چند تیم تقسیم شده اند که خود این مسئله کیفیت این تیمها را افزایش داده است .
در بازیهای امسال با توجه به وضعیت نامناسب اقتصادی باشگاه ها و کم کردن دستمزدها بازیکنان با نصف قیمت سال گذشته به برخی تیمها اضافه شده اند . درست است که این مسئله به لحاظ اقتصادی به نفع رشته فوتسال نیست اما قدرت تیمها را افزایش داده است .
در حال حاضر تیم سوهان محمد سیمای قم یکی از قوی ترین تیمهای سالهای پس از صبای قم را در اختیار داد . از طرفی سن ایچ ساوه با یک ابتکار اصغری مقدم را به خود اضافه کرد و شاید بتوان گفت دوباره تبم دبیری تبریز را با شکل شمایل جدید و با برخی تغییرات در لیگ نظاره گر خواهیم بود .
مقاومت البرز طیفی از بازیکنان جوان با تجربه را به تیمش اضافه کرده است که قطعا برای تمامی تیمها مشکل ساز خواهند بود جوانانی چون میثم خیام ، سعید سروری ، علی رحیمی و چند بازیکن دیگر که در کنار جوانی سابقه حضور در تیم ملی و باشگاه های لیگ برتر در سالهای گذشته را در کارنامه خود دارند . بازی اول این تیم مقابل گیتی پسند اگر با کمی شانس برای آنها به همراه بود میتوانست نتیجه دیگری را رقم بزند .
فرش آرا و شهروند ساری خریدهایی را انجام داده اند که هر کدام موارد خاص خود را دارند و هماهنگی بازیکنان آنها قطعا زمانبر خواهد بود . در تیم شهروند ساری به نظر میرسد در به کار گیری بازیکنان هدف فنی در نظر نبوده است و تنها گرفتن بازیکنان جدید و با تجربه در نظر بوده است . آنطور که به نظر میرسد تیم جدید شهروند یکی از قوی ترین تیمها در خانه خواهد بود اما قطعا در بازهای خارج از خانه به شدت به مشکل خواهد خورد . آنها در برخی پستها تراکم بازیکن دارند و در برخی پستها کمبود بازیکن این کمبودها در بازیهای خارج از خانه بیشتر خود را نشان خواهد داد .
اگر بخواهم به طور کلی نظر خودم را بیان کنم به جز تیم اهورا بهبهان که ناشناخته است و نمیتوان در مورد آن اظهار نظر قطعی کرد اما دیگر تیمها قطعا ضعیف و دست و پابسته نخواهند بود و این نزدیکی تیمها به یکدیگر ، حداقل تا زمانیکه بازیکنان لژیونر تیمها به باشگاه خود بازگردند لیگ را جذاب خواهد کرد .
در ارتباط با مربیان بایستی بگویم که ماباید تنها از دید خودمان به مسائل نگاه نکنیم قطعا تمامی مربیان با تجربه الان که کنار نشسته اند ، بالاخره روزی مدیر و یا باشگاهی به آنها توجه کرده و در عین جوانی آنها را به عنوان مربی به کار گرفته است و حالا افراد با تجربه ای شده اند پس باید به دیگران نیز این فرصت داده شود .
اما مسئله مهمتری وجود دارد که قبلا هم اشاره کرده ام ، در حال حاضر فوتسال بیشتر بازیکن مدار است تا مربی مدار و تیمهایی بهتر نتیجه میگیرند که بازیکنان خوبی را کنار یکدیگر بیاورند تا مربیان با کیفیت و این ضعف از خود ما مربیان است که شاید نتوانستیم از دانش مان به خوبی در هدایت تیمها به ویژه در فوتسال استفاده کنیم .
در ارتباط با پیش بینی لیگ همانطور که گفتم امسال لیگ قابل پیش بینی تر از سالهای قبل است چرا که اکنون مرحله پلی آف نیز به لیگ اضافه شده است که برای اولین بار در لیگ برتر تیمها باید با وقت اضافه و یا مصاف پنالتی ها روبرو شوند و این شرایط جدید قطعا آمادگی های خاص خود را میطلبد که در نهایت تیمهایی را موفق خواهد کرد که اولا دارای تماشاگر باشند و ثانیا به خوبی خود را برای این مرحله آماده کرده باشند .

اخبار را حرفه ای دنبال کنید !

افزودن دیدگاه