اختصاصی | گفتگو با وحید شمسایی درباره هفته اول لیگ برتر !

0
236

گفتگو اخبار فوری فوتسال با وحید شمسایی درباره هفته اول لیگ برتر فوتسال :
صادقانه بگویم خیلی پیگیر بازیهای لیگ برتر نبودم . اما از دوستانم شنیدم عملکرد بازیکنانی که در این سالها کنارم بودند ، بازی کرده اند و به من کمک کردند ، خوب بوده و از این بابت خوشحالم .
من حتی نمیدانستم بازیها چه روزهایی برگزار شده است . اما به شما بگویم تنها چیزی که در سال ۹۷ ارزان شد ، فوتسال بود و امیدوارم این مسئله به پیکره فوتسال در آینده لطمه نزند شبیه اتفاقی که در سال ۹۱ افتاد . امیدوارم انگیزه بازیکنان کم نشود چراکه بازهم میگویم همه چیز گران شد به غیر از فوتسال به همین دلیل امیدوارم کیفیت لیگ هم بالا بماند . امیدوارم که فوتسال به همان رتبه ای که در جام جهانی به دست آوردیم و به دنبال رتبه های بالاتر هم هستیم برود .
من همیشه اعتقاد دارم برای فعالیت در هر تیم ، آن تیم ساختار مناسبی چه به لحاظ مالی ، امکانات ، جذب بازیکن و مسائل دیگر داشته باشد و خدا را شکر در این چند سال با هر تیمی همکاری کردم دارای این ساختار بوده است . پیمان تهران که آن سالهای اول در فوتسال آمد و پول خوبی را به فوتسال آورد بعد به تیم استقلال تهران پیوستم و از آنجا به ایتالیا رفتم و دوباره برگشتم در تیم ارم کیش قم فعالیت کردم که در آنجا حاج آقای شفیعی هزینه خوبی برای فوتسال قم کرد و بعد از آن به تام ایران خودرو رفتم که تیمی با برنامه بود . بعد آن به فولاد ماهان پیوستم که رنسانسی در فوتسال به وجود آورد و بعد گیتی پسند و دبیری و بعد تاسیسات که همه اینها ساختار خوبی داشتند به همین دلیل من فقط میتوانم راجع به خودم صحبت کنم و برای دیگر عزیزان نمیتوانم زیاد وارد این مقوله شوم . وقتی خارجی ها وارد فوتبال شدند ( کرانچار ، شفر ، برانکو ) و در کنار آنها مربیان ایرانی همچون علی دایی و امیر قلعه نویی می آیند و میجنگند ، باعث موفقیت ما در جام جهانی میشود . فوتسال هم از این قاعده مستثنی نیست وقتی که پول داشته باشیم و بازیکنان به لحاظ مالی خوب تامین شوند که بتوانند به موقع تمرین کنند و با آرامش فعالیت خود را ادامه دهند ، و مربی دستش باز باشد و بازیکن را به همین دلیل برای بازیها انتخاب کند و بازیکن از مشکلات مالی باشگاه گلایه نکند قطعا نتایج بهتر خواهد بود اما زمانیکه بازیکنان با مشکلات مالی دست و پنجه نرم میکنند و برخی باشگاه با بودجه بسیار کم میخواهند فقط در لیگ باشند خواهید دید که آخر کار نتیجه خوبی از لیگ نخواهیم گرفت . از طرفی همکاران من که همه دوستان من هستند حاضر میشوند با مبالغ اندک هدایت تیمها را قبول کنند مطمئن باشید که پیشرفتی در فوتسال تیمها و باشگاهها حاصل نخواهد شد . وقتی مربیان بزرگ اکنون کنار گود نشسته اند نمیتوانید به آینده لیگ امیدوار باشید شما اگر دقت کنید چندسال پیش ۵ تیم برای قهرمانی میجنگیدند و تا روز آخر تکلیف قهرمانی مشخص نبود و تیمهای حفاری ، دبیری ، مس سونگون ، تاسیسات دریایی برای قهرمانی میجنگیدند .
البته باید از تیمهای گیتی پسند و مس سونگون تشکر و قدردانی کرد چرا که اگر این دو تیم هم امسال کنار میکشیدند وضع بدتر از این هم میشد .
نظم و انضباط و شروع بازیها به موقع از سوی سازمان لیگ فوق العادهست . اما ما ساختار مناسبی نداریم چرا که اکثر تیمهای قهرمان حالا نیستند و یکی یکی از دور لیگ خارج شدند این به همان دلیل عدم ساختار مناسب در فوتسال است .
من با کارشناسان موافقم که با این فرمان فوتسال ما به قهقرا میرود . الان اگر به فروشگاهی برای خرید یک کالایی که صد هزار تومان قیمتش بوده بروید ، باید آن را به قیمت سیصد هزار تومان بخرید . اما در فوتسال یک بازیکن سال گذشت میگرفته صد میلیون تومان ، اما الان همان بازیکن پنجاه میلیون دریافت میکند . به تعداد انگشت شمار برخی بازیکنان در لیگ قرارداد خوب بسته اند اما لیگ ما همین ده بازیکن را دارد ؟
امیدوارم لیگ حداقل به لحاظ کیفی بالا باشد چرا که استعداد در فوتسال زیاد است . امسال تیم ملی فوتسال بازی رسمی ندارد و میتواند تیم خوبی را برای سالهای بعد آماده کند .
الان فضای مناسبی برای آوردن اسپانسر وجود ندارد . اینکه مربی بتواند به آوردن اسپانسر کمک کند چیز خوبیست اما اینکه برخی برای بودن به هر قیمتی برخی کارهایی انجام دهند این درست نیست .
تعداد بازیها بالا رفته اما مبلغ قرار دادها پایین آمده است . این یک نقطه ضعف برای لیگ شده است اما امیدواریم بازیهای پلی آف به لحاظ فنی کیفیت بازیها را بالا ببرد .

اخبار را حرفه ای دنبال کنید !

افزودن دیدگاه