زارعی : بخاطر پاداش استاندار آبرویم پیش پدرم رفت / شرایط دختران فوتسالیست مثل مردان فوتسالیست نیست !

0
166

به نشر از اخبار فوری فوتسال و به نقل از مهر :

تیم ملی فوتسال بانوان در حالی برای دومین بار قهرمان قاره کهن شد که نمی توان از تاثیر بازی‌های تکتیکی فهمیه زارعی غافل ماند و چیزی نگفت ، ملی پوشی که گل های زیبایی در قهرمانی آسیا به ثمر رساند ؛ با این حال نحوه برخورد مسئولان استان هرمزگان با این بازیکن به نحوی بوده که زارعی بگوید :« از مسئولان هرمزگان خسته شده ام » . مسئولانی که پس از کسب عنوان قهرمانیِ قهرمانان در میادین بین المللی در هیاهوی جو رسانه ای قول هایی می دهند و کم کم قهرمان های کشور را به دست فراموشی می سپارند .

فهیمه زارعی درباره وعده‌های محقق نشده استان هرمزگان گفت : خدا را شکر برای بار دوم قهرمان آسیا شدیم . هرچه را که باید می‌گفتیم در زمین مسابقه گفتیم و نتیجه آن تکرار قهرمانی در آسیا شد . پس از بازگشت از رقابت‌ها در ابتدا همه چیز خوب بود و وعده‌هایی داده شد اما تاکنون هیچ چیزی از استان هرمزگان ندیده ام .

ملی پوش فوتسال با تاکید بر اینکه انتظار بیش تری از استانش دارد اظهار کرد : انتظار بیشتری داشتم چرا که برای دومین بار قهرمان شدیم . انتظار داشتم حداقل به ما کمکی کنند . پس از نایب قهرمانی آسیا در بازی‌های آسیایی اینچئون ، استان هرمزگان قول یک قطعه زمین را به من داد اما اینقدر بدقولی کردند که من از پیگیری آن خسته شده‌ام .

او در ادامه تاکید کرد : پس از تکرار قهرمانی در آسیا ، مجددا همان قولی را به من دادند که عملی نشده بود . پس از بازگشت از رقابت‌ها ، من به مسئولان استان گفته بودم که چند سال است بازی می‌کنم اما چیزی ندارم . از آنها خواستم حداقل به من یک خانه بدهند و همانجا هم موافقت شد اما فعلا خبری نیست . استاندار هرمزگان در فرودگاه به من قول داد که یک مسکن مهر به من تحویل خواهد داد .

ملی‌پوش فوتسال ایران در ادامه با اشاره به اینکه به مسکن مهر مراجعه کرده ، اظهار کرد : نامه‌ای برای مسکن مهر زده شد که من آن را نزد مسئولان بردم اما گفتند که این نامه چند سال پیش نیز به اینجا آورده شده بود . خیلی سربسته به من فهماندند که این کار عملی نمی‌شود . خندیدم ! مسئولی که آنجا بود با اخم نگاهی به من کرد و گفت ما نامه را به تهران ارسال می‌کنیم و در صورت تایید ، زمینی به شما تحویل داده خواهد شد . من هم گفتم اگر پول ساخت خانه را داشتم که به شما نمی‌گفتم !

زارعی در ادامه بیان کرد : درست در نقطه‌ای از هرمزگان زمین داده می‌شود که کسی خریدار زمین نیست . اگر من قهرمان استان هستم ، قشنگی کار این است که پاداش من را بدون پیگیری‌هایم بدهند نه اینکه هر روز در رفت و آمد باشم . وقتی قولی را می‌دهند باید آن را عملی کنند و حق قهرمان را بدهند . خیلی جالب است قولی را به من دادند که پس از نایب قهرمانی در کره‌جنوبی به من داده شده بود . من دیگر خسته شده‌ام و پیگیری نکرده‌ام .

ملی پوش فوتسال بانوان در پاسخ به این سوال که آیا تاکنون پولی را دریافت کرده است یا خیر گفت : جایزه نهاد ریاست جمهوری به حساب فدراسیون واریز شده است و خود فدراسیون نیز قرار است جایزه خوبی را به ما بدهد که نمی‌دانیم چیست . من الان به این پول نیاز دارم و هرچه زودتر آن را بدهند بهتر است . شرایط دختران فوتسالیست مثل مردان فوتسالیست نیست . ما کمک‌حال خانواده هستیم تا بتوانیم دست خانواده را بگیریم . پدر من نیز به تازگی بازنشسته شده و مشکلاتش دو چندان شده است . برای همین منتظر دریافت این پاداش‌ها هستم .

زارعی با بیان اینکه از دست مسئولان استان هرمزگان خسته شده است ، گفت : دیگر نمی‌دانم چه بگویم . روز اول استاندار سه کارت ۵۰۰ هزار تومانی را به من داد که من فکر کردم سکه هستند و با شوق و ذوق به پدرم دادم اما روز بعد متوجه شدم آنها سکه نیستند . آبرویم نزد پدرم رفت و گفتم ای کاش آن را به پدرم نمی‌دادم . تشکر می‌کنم واقعا شاهکار کردند ! نمی‌توانم تشکر الکی کنم چرا که ما به کمک نیاز داریم . استاندار قول می‌دهد اما اجرایی نمی‌شود .

ملی‌پوش فوتسال بانوان در ادامه با تاکید بر اینکه تنها قهرمان استان هرمزگان است ، گفت : در این استان تعداد قهرمانان به عدد ۱۰ هم نمی رسد . جالب است آنها نمی‌توانند قهرمان خود را ساپورت کنند .

بازیکن فصل گذشته تیم ملی حفاری اهواز درباره حضورش در فصل آینده لیگ برتر فوتسال نیز گفت : نمی‌دانم در این فصل با کدام تیم باشم . حدود دو سال است که شرایط قرارداد تعدادی از بازیکنان بهتر شده است . البته رقم آن در حدود ۴۰ – ۵۰ میلیون تومان است که این نیز رقم قابل توجهی نیست ، چراکه فصل گذشته ۷ ماه را درگیر مسابقات لیگ بودیم و من حتی در نیم فصل فرصت نکردم خانواده‌ام را ببینم .

وی در ادامه با بیان اینکه برنامه‌ریزی مسابقات لیگ فاجعه است ، گفت : متاسفانه برنامه‌ریزی خوبی وجود ندارد و ما بدون استراحت رقابت‌ها را برگزار کردیم . به دلیل آغاز اردوهای تیم ملی مسابقات لیگ را به صورت فشرده برگزار کردند همین باعث شد تا سه بازیکنان تیم دچار آسیب دیدگی شوند و رباط پاره کنند . سهیلا ملمولی به دلیل پارگی رباط ، مسابقات قهرمانی آسیا را از دست داد . واقعا نمی‌دانم به کدام درد بنالیم .

فهیمه زارعی در پایان با بیان اینکه شرایط نسبت به گذشته بهتر شده است ، گفت : سابقه ۱۵ سال حضور در تیم ملی را دارم . سال‌های ابتدایی زجر کشیدم . الان به جوانان تیم می‌گویم که شرایط بسیار عالی است . به آنها می گویم شرایط بهشت است و از این روزها لذت ببرید . ما که تمام شدیم ، ان‌شاءالله برای نسل های آینده شرایط بهتر می‌شود .

اخبار را حرفه ای دنبال کنید !

افزودن دیدگاه