تصمیم مهم AFC برای فوتسال جام ملت های آسیا !

0
140

به نشر از اخبار فوری فوتسال و به نقل از مهر :

رئیس کمیته فنی و توسعه فوتسال آخرین قوانین و تصمیمات AFC را برای فوتسال تشریح کرد و گفت : تیم‌هایی که در جام ملت‌ها شرکت نکنند حق حضور در جام باشگاه‌ها را پیدا نمی‌کنند .

عباس ترابیان درباره آخرین تصمیمات و قوانین فوتسال و فوتبال ساحلی از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا گفت : این تصمیمات به شکل غیر رسمی به ما اعلام شده است . کنفدراسیون فوتبال آسیا قصد دارد مسابقات قهرمانی زیر ۱۷ سال را راه اندازی کند . قرار است بخش اداری AFC این موضوع را از نظر شکل برگزاری ، بودجه و اهداف مورد مطالعه قرار دهد تا در سال ۲۰۲۱ انجام شود .

رئیس کمیته فنی و توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی درباره مسابقات زیر ۲۰ سال آسیا هم تاکید کرد : سال گذشته دوره اول این بازی ها برگزار شد . AFC قصد دارد این مسابقات را در سالهای پیش رو ادامه بدهد . البته این مسابقات مثل جام ملتهای آسیا مرحله مقدماتی خواهد داشت و این مرحله، به صورت منطقه ای برگزار می شود . در منطقه آسیای مرکزی ، ایران در کنار افغانستان ، قرقیزستان و تاجیکستان قرار دارد . نکته جالب اینجاست که اینبار از ازبکستان نشانی نیست .
ترابیان ادامه داد : در منطقه غرب آسیا کشورهای عراق ، کویت ، لبنان ، سوریه و امارات قرار دارند . قطر و عمان در این منطقه غایب هستند . شرق و جنوب شرق آسیا هم شامل کشورهایی مثل چین ، تایپه ، هنگ کنگ ، ژاپن ،  ماکائو و مغولستان و … می شود . اندونزی و مالزی در منطقه شرق و جنوب شرق غایب هستند که این نشان می دهد این کشورها تمرکز خود را روی باشگاه هایشان گذاشته اند .

وی همچنین از تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا برای ایجاد تغییرات در نحوه حضور تیم ها در جام ملتهای آسیا خبر داد و گفت : AFC اعلام کرده است کشورهایی که در جام ملتهای آسیا ( شامل مرحله مقدماتی و نهایی ) شرکت نکنند ، حق حضور در جام باشگاه های آسیا را نخواهند داشت . این تصمیم به این خاطر گرفته شده است که بعضی از کشورها به حضور در رده باشگاهی بسنده می کنند . تحلیل من این است که این تصمیم AFC برای فوتسال خوب است و می تواند باعث افزایش کیفیت تیم های ملی شود . در واقع AFC تاکید دارد که هر کشوری از نیروهای بومی خودش استفاده کند چون در جام باشگاه های آسیا هر تیمی می تواند چند یار کمکی و خارجی بگیرد .
رئیس کمیته فنی و توسعه در پاسخ به این سئوال که تکلیف افزایش تعداد تیم های جام باشگاه های آسیا به کجا رسید ؟ گفت : بعضی از کشورها درخواست کرده بودند جام باشگاه های آسیا با ۱۶ تیم به جای ۱۲ تیم برگزار شود . AFC هم این تصمیم را رد نکرده است ولی بخش اداری را موظف کرده تا با این هدف برای سال ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ مطالعه کند و نتیجه را گزارش بدهد .

اخبار را حرفه ای دنبال کنید !

افزودن دیدگاه