درودگر : نباید برای فوتسال قوانین دست و پاگیر تصویب شود / قرارداد والیبالیست‌ها میلیاردی است و فوتسالیست‌ها میلیونی !

0
102

به نشر از اخبار فوری فوتسال و به نقل از فارس :

صادق درودگر در رابطه با آخرین وضعیت کمیته بازاریابی سازمان لیگ فوتبال گفت : خوشبختانه بعد از تصویب فدراسیون فوتبال مبنی بر اینکه امور بازاریابی برعهده سازمان لیگ باشد ، تا به امروز تصمیمات خوبی در این سازمان گرفته شده است و همچنین  ما در سایت فدراسیون فوتبال ، سازمان لیگ  و ۳ روزنامه کثیرالانتشار اطلاع رسانی کردیم  و از شرکتهای که علاقمند هستند در مناقصات تبلیغاتی سازمان لیگ شرکت کنند خواستیم که در صورتی که توانایی دارند می توانند جهت این موضوع اعلام آمادگی کنند .

صادق درودگر در ادامه گفت : این موضوع را یادآور شوم این بار برخلاف همیشه موضوع  تبلیغاتی سازمان لیگ به مناقصه گذاشته می شود و این شرکت‌ها باید کم‌ترین رقم پیشنهادی خود و همچنین اهلیت و توانایی خود را اعلام کنند . که  در حال حاظر مجموعا ۷ شرکت اعلام آمادگی کردند و  طبق بررسی صورت گرفته از این تعداد ۳ شرکت شرایط و توانایی لازم را دارند .

درودگر تصریح کرد : در حال حاضر کلیه مقرارت و شرایطی که یک شرکت لازم دارد در مناقصه شرکت کند را آماده کردیم و انشالله قرار است در جلسه  نهایی که روز شنبه برگزار می شود این موضوع بررسی و روز یکشنبه فراخوان نهایی را اعلام کنیم . هر شرکتی که آمادگی و توانایی لازم را دارد می تواند  در این مناقصه شرکت کند طبق تصمیماتی که گرفته شده قرار است برای بازگشایی پاکتها شرایطی در نظر بگیریم که بازگشایی پاکتها قانونی و با حضور نمایندگان شرکتها ، وزارت ورزش ، فدراسیون فوتبال و حراست صورت گیرد . که خدای ناکرده هیچ شائبه‌ای در آینده پیش نیاید .

درودگر در مورد قانون لژیونر شدن بازیکنان فوتسال که باید تا قبل از شروع لیگ ایران در باشگاه خود حضور داشته باشند ، گفت : در فوتسال باید قوانینی را وضع کنیم که باعث رشد و توسعه این رشته شود به این دلیل که باشگاه‌های ما از لحاظ مالی ضعیف هستند و سرمایه‌گذاری در فوتسال کم است و متأسفانه باشگاه‌های ما به دلیل وضعیت مالی بدی که وجود دارد یکی یکی از فوتسال خداحافظی می‌کنند و بازیکنان ما آنچه را که حقشان است را به دست نمی آورند . من یادم هست یک زمان در تام ایران خودرو بازیکنان فوتسال قراردادی حدود ۷۰ – ۸۰ میلیون تومان بود که در آن زمان والیبالیست‌های ملی پوش قرارداشان  ۳۰ الی ۴۰ میلیون تومان بوده است . در حال حاضر همه چیز برعکس شده در والیبال قراردادها افزایش و چیزی حدود یک ملیارد است و بازیکنان فوتسال قراردادشان به ۱۰۰ میلیون یا ۱۵۰ میلیون نمی‌رسد .

رییس سابق کمیته فوتسال گفت : یکی دو مورد استثنا در فوتسال وجود دارد شاید یک بازیکنی  بتواند درآمد بیشتری نسبت به سایر بازیکنان داشته باشد البته این موضوع ( لژیونر ) با حمایت و رضایت باشگاه است ما نباید قانونی را که باید از سال ۲۰۱۹ اجرایی شود را از همین الان پیش دستی و اجرا کنیم . این موضوع زیبا نیست ما باید به شرایط و کیفیت فوتسال خودمان نگاه کنیم و به آن اهمیت دهیم و الان وقت مناسبی نیست که بخواهیم این قانون را اجرایی کنیم .

نائب ریس سابق کمیته فوتسال آسیا گفت : ما  اول باید بتوانیم انگیزه را در بین جوانان و نوجوانان افزایش دهیم نه اینکه با قوانین دست و پا گیر جلوی پیشرفت آنها و فوتسال را بگیریم . زمانی حضور بانوان در فوتسال کم بود اما الان می‌بینیم حضور آنان بسیار زیاد شده است . شما ببینید فوتبال ساحلی چه زیبا و با برنامه در حال اجرا شدن است و در مقابل فوتسال قرار گرفته است اما فوتسال برعکس شده و هر روز به عقب تر می رود . این موضوع  زیبا نیست و  فوتسال باید راه خودش را طی کند تا به مقصد برسد و نه اینکه بخواهیم هر دقیقه قوانین سخت‌تر و دست و پاگیر را برایش اجرا کنیم .

رئیس بازاریابی سازمان لیگ فوتبال همچنین در مورد حق پخش و مشکلاتی که سازمان صداوسیما با سازمان لیگ داشت ، گفت : خدا را شکر در حال حاضر توافقاتی انجام شده و ان‌شاءالله طبق هماهنگی‌ ها یی که صورت گرفته قرار است این موضوع بعد از مسابقات جام جهانی به طور جدی پیگیری شود و قرار است جلسه‌ و مکاتباتی به صورت جدی با صداوسیما داشته باشیم . موضوع حق پخش قانونی است که فیفا ارائه کرده و مسئولین  باید این موضوع را جدی بگیرند و کاری نکنیم که به منافع ملی آسیب برسد . حق پخش یکی از الزامات فیفا است که باید فدراسیون کشورها آن را رعایت کنند .

اخبار را حرفه ای دنبال کنید !

افزودن دیدگاه