آغاز لیگ برتر بانوان از اول مرداد / تغییر در مدل تعیین قهرمانی !

0
135

به نشر از اخبار فوری فوتسال و به نقل از ایسنا :

شهرزاد نصیری مسئول کمیته لیگ فوتسال بانوان فدراسیون فوتبال در مورد زمان شروع لیگ برترفوتسال بانوان گفت : لیگ برتر از هفته اول مرداد ماه و با حضور ۱۴ تیم شروع می‌شود که ۱۲ تیم دوره قبل لیگ حضور داشتند و دو تیم دیگر هم از دسته یک به لیگ برتر صعود کردند . قرعه کشی‌ لیگ را هم تا ۱۰ یا ۱۲ روز آینده انجام می‌دهیم . امسال بعد از پایان مسابقه‌های دوره ای لیگ برتر ، بین تیم‌های اول تا چهارم مسابقه‌ی پلی آف را برگزار می‌کنیم تا قهرمان واقعی مشخص شود .

او در مورد حق شرکت تیم‌ها در لیگ برتر فوتسال بانوان بیان کرد : اول باید قرعه‌کشی انجام شود سپس به تیم‌ها زمان می‌دهیم تا ورودیه لیگ را پرداخت کنند و قراردادهایشان را ببندند . همچنین ۱۰ روز قبل از شروع لیگ آی دی کارت‌ها را صادر می‌کنیم . تیم ها حق شرکت دارند و باید آن را پرداخت کنند که مقدارش امروز در مصوبه‌ای که هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال صادر می‌کند، مشخص می‌شود و بعدا آن را به تیم‌ها ابلاغ می‌کنیم .

مسئول کمیته لیگ فوتسال بانوان فدراسیون فوتبال در مورد مشکلاتی که در لیگ برتر فوتسال بانوان وجود دارد گفت : مشکلاتی که بانوان داشتند بیشتر مسائل مالی و اسپانسری است . حتی تیم های بزرگ هم امکان دارد در نیمه راه قادر به ادامه بازی‌های باقی مانده خود نباشند . سال گذشته سازمان لیگ به دو ، سه تیم کمک کرد تا بتوانند مسابقه‌هایشان را به پایان برسانند و بحث دیگر به برگزاری بازی‌های لیگ به صورت دوره ای رفت و برگشت مربوط می‌شود .

نصیری در مورد پخش تلویزیونی مسابقه‌های فوتسال بانوان بیان کرد : از خدایمان است و دوست داریم این اتفاق بیفتد اما در حیطه‌ی اختیاراتمان نیست و باید از مراجع مختلف برای انجام این کار به ما اطلاع بدهند . آقای کفاشیان رئیس سازمان لیگ فوتسال از هرکس دیگری در این زمینه دلسوزتر است و مراودات اداری را خیلی بهتر می‌داند . اگر راهکاری وجود داشته باشد که بتوانیم این کار را انجام دهیم مطمئنا اولین قدم را برمی‌دارد .

او در پایان بیان کرد : اگر بحث پخش باشد پنج دقیقه و یک ساعتش مهم نیست ، قبول کردن پخش اهمیت دارد . برای فوتسال بانوان از مسابقه‌های آسیایی بالاتر نداشتیم که متاسفانه همه به صورت زنده و از طریق اینترنت بازی را می‌دیدند . دوست داریم این اتفاق بیفتد حتی اگر دو روز بعدش هم باشد . مطمئنا همه تلاشمان را می کنیم و می‌خواهیم دست به دست هم باعث شویم این اتفاق بیفتد . پخش تلویزیونی بازی‌ها نه تنها به ضررمان نیست بلکه به جذب اسپانسر کمک می‌کند .

اخبار را حرفه ای دنبال کنید !

افزودن دیدگاه