تلاش برای حل مشکل بانوان / داورزنی : وزارت ورزش هنجارشکنی نمی کند !

0
195

به نشر از اخبار فوری فوتسال و به نقل از مهر :

آزاد شدن ورود بانوان به ورزشگاه ها و پیگیری آن یک موضوع فرا وزارتخانه ای و فرا دولتی است ضمن اینکه دولت از ابتدا با محیا شدن برای این ورود و حضور بانوان در ورزشگاه مخالفتی نداشته است ، محمدرضا داورزنی معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش با اشاره به این مطلب تاکید کرد که این موضوع با تدبیر در حال پیگیری است .

وی تصریح کرد : در حال حاضر در بسیاری از رشته های سالنی که رعایت اصول و شرایط لازم در آن امکان پذیر است ، حضور بانوان برای تماشای رقابت ها بلامانع است بحث ما این نیست چارچوب ها رعایت شود که از نظر ما هم شدنی است .

وی همچنین با اشاره به پخش تلویزیونی رقابت های ورزش بانوان یادآور شد : بخش تلویزیونی تابع دستگاه دیگری است که بر اساس سیاست های مربوطه عمل می کند. اما اینکه چه انتظاری می توان داشت از مجموعه صدا و سیما و مجموعه ای که باید کمک کنند تا بعضی از مشکلات و محدودیت ها برطرف شود ، بحث دیگری است که باید به آن پرداخته شود . در کل اینکه از نظر ما با حفظ موازین و رعایت اصول دینی ، بانوان برای تماشای برخی از دیدارها به سالن ها بیایند و تلویزیون هم برخی از رقابتها را پوشش دهد .

معاون وزیر ورزش با تاکید بر اینکه اینگونه برداشت نشود که وزارت ورزش و دولت به دنبال هنجارشکنی هستند ، گفت : اینگونه نیست ؛ اعتقادمان این است درصورت رعایت و حفظ اصول، چه اشکالی دارد که رقابت های ورزش بانوان پخش شود مثلاً در رشته ای مانند تکواندو، کاراته و وشو که بانوان کاملاً پوشیده هستند . اصلا اگر مسابقات این رشته ها برگزار می شود به خاطر این است که پوشش شان مناسب است .

داورزنی در پایان تاکید کرد : باید شرایطی فراهم شود تا امکان تحت پوشش بردن بیشتر فدراسیون ها فراهم شود . در این زمینه شرایط سخت افزاری و محیطی باید مدنظر باشد . شاید به گونه ای باشد که خانواده ها با حفظ موازین به ورزشگاه ها بیایند . مجموعه وزارت ورزش با تدبیر در حال پیگیری این موضوع است .

در هر صورت افراد مختلف جامعه اعم از مردان و بانوان نیاز دارند تا ساعت هایی را در محیطی بانشاط مثل ورزشگاه ها سپری کنند . در واقع حضور در ورزشگاه برای همه افراد یک نیاز است نه صرفا فرصتی برای دورهمی و با هم بودن ؛ دست یابی به این نیاز طی سال های گذشته همواره فراز و نشیب هایی داشته اما این روزها که موضوع آن در جامعه داغ تر از همیشه است و به خصوص صحبت های اخیر رئیس جمهور هم روزنه های امید را بازتر کرده ، بهتر است جدی تر از همیشه رفع ممنوعیت ورود بانوان به ورزشگاه ها پیگیری شود تا یکبار برای همیشه این پرونده قدیمی بسته است .

اخبار را حرفه ای دنبال کنید !

افزودن دیدگاه