اجرای دوباره قانون جنجالی در لیگ فوتسال / محرومیت ۶ ماهه بازیکنانی که به تیم‌های خارجی می‌روند !

0
285

به نشر از اخبار فوری فوتسال و به نقل از ایسنا :

سازمان لیگ فوتسال قانون محرومیت بازیکنان حاضر در جام باشگاه‌های آسیا را بعد از یک سال تعلیق دوباره اجرا خواهد کرد .

سازمان لیگ فوتسال تا قبل از لیگ ۱۳۹۶ به بازیکنانی ایرانی که در جام‌ باشگاه‌های‌ آسیا برای تیم‌های خارجی به میدان می‌رفتند ،‌ اجازه حضور تا نیم فصل لیگ برتر را نمی‌داد . سال قبل این قانون به حالت تعلیق درآمد و در نتیجه بازیکنان ایرانی بسیاری راهی تیم‌های خارجی شدند . اما سازمان لیگ دوباره قانون قدیمی را در فصل جدید اجرا خواهد کرد و بازیکنان ایرانی چنانچه به صورت قرضی به یکی از تیم‌های خارجی بپیوندند ، نمی‌توانند تا نیم فصل اول در لیگ ایران بازی کنند . این در حالی است که بازیکنانی مثل مهدی جاوید ، قدرت بهادری و فرهاد توکلی با تیم‌های بانک بیروت و نفت الوسط عراق قرارداد بسته و حتی ماه‌هاست در تمرین‌ها نیز شرکت کرده‌اند .

کریم منصوری عضو هیات رئیسه سازمان لیگ فوتسال درباره این موضوع توضیح داد : ما تمام خون‌دل خوردن‌هایمان برای لیگ ایران است اما بازیکنان ایرانی با پیوستن به تیم‌های خارجی بیشترین آزار را به تیم‌های ایرانی می‌رسانند . به عنوان نمونه تیم السد قطر با استفاده از محمد طاهری و اصغر حسن‌زاده تیم شهید منصوری قرچک را در جام باشگاه‌های آسیا به زحمت انداخت . ما برای حمایت از لیگ ایران و تیم‌های کشورمان این کار را می‌کنیم . ضمن این که این قانون AFC است . کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرده بازیکنانی که به جام‌باشگاه‌ها بروند ، تا نیم فصل نمی‌توانند در لیگ خودشان بازی کنند . این بازیکنان برای سال بعدی هم به مشکل می‌خورند و اگر بخواهند در جام باشگاه‌ها باشند ، باید یک نیم فصل قبل از مسابقات به عضویت آن تیم دربیایند .

او افزود : اگر این قانون نباشد ، لیگ ایران برای تیم‌های قطری ، اماراتی و عراقی زحمت می‌کشد . حتی اخیرا تیم‌های چینی و تایلندی هم از بازیکنان ایرانی استفاده می‌کنند . ما تا دو سال پیش این قانون را اجرا می‌کردیم اما پارسال دکتر اسدی دبیرکل فدراسیون فوتبال دستور داد بازیکنان ایرانی که به جام باشگاه‌ها بروند ، بلافاصله بعد از پایان مسابقات می‌توانند به لیگ ایران برگردند .

منصوری درباره بی‌اطلاعی باشگاه‌ها و بازیکنان ایرانی از بازگشت این قانون و بستن قرارداد با تیم‌های خارجی هم گفت : ما به باشگاه‌ها از قبل اعلام کرده بودیم . ضمن این که این قانون جدید نیست ، از قدیم بوده و تنها پارسال به حالت تعلیق درآمده بود .

اخبار را حرفه ای دنبال کنید !

افزودن دیدگاه