ناظم الشریعه : تحقق وعده‌های فدراسیون عامل موفقیت فوتسال !

0
188

به نشر از اخبار فوری فوتسال و به نقل از آنا :

سرمربی تیم ملی فوتسال گفت : برای خدمت به فوتسال ایران آماده‌ایم و کسانی که این فرصت را از دست بدهند ، نباید در آینده دیگران را مقصر بدانند .
محمد ناظم الشریعه درباره آخرین وضعیت تیم ملی فوتسال گفت : ما با تشکیل تبم « ب » و انجام چند مرحله اردو عیار بازیکنان را سنجیدیم . دو مرحله دیگر از اردوها باقی‌مانده و امیدواریم بتوانیم برترین‌ها را از میان ۴۴ نفری که برگزیدیم انتخاب کنیم و شایسته‌ها را به تیم اصلی تزریق کنیم .

وی ادامه داد : دو بازی تدارکاتی داریم . اول با ارمنستان و سپس با عراق دیدار خواهیم کرد . پس از آن بهتر می‌توانیم نفرات زبده را شناسایی کنیم و اجازه ندهیم تا حقی از کسی تضییع نشود . به طور حتم بازیکنانی که بتوانند حقانیت خود را در تیم « ب » ثابت کنند برای تیم « الف » انتخاب می‌شوند .

سرمربی تیم ملی فوتسال خاطرنشان کرد : طبق نموداری که ترسیم کرده‌ایم از نیم فصل دوم لیگ برتر با تیم اول مان که آن زمان کامل شده است در دو تورنمنت کاسپین و تبریز شرکت می کنیم و با تیم‌های بزرگی چون برزیل دیدار خواهیم کرد . در نظر داریم تا سطح آمادگی تیم ملی را به بالاترین سطح برسانیم تا بتوانیم بهتر از قبل عمل کنیم و در رقابت‌هایی که پیش‌رو داریم نتایج عالی‌تری بگیریم .

وی در مورد اینکه از تعداد بازی‌های تدارکاتی که فدراسیون فوتبال برای تیم ملی فوتسال در نظر گرفته رضایت دارد یا خیر ، بیان کرد : ما در سال ۲۰۱۸ مسابقه رسمی در فوتسال نداریم و برای همین هم خواهان برگزاری دیدارهای دوستانه متعددی بودیم که با اغلب آنها موافقت شد . اگر این بازی‌ها محقق شود و به طور قطعی با رقبای‌مان بازی کنیم به طور حتم از عملکرد فدراسیون رضایت خواهم داشت چرا که بستر مناسبی برای سال آینده فراهم کرده‌ایم .

ناظم الشریعه در مورد اینکه برخی بازیکنان تیم ملی فوتسال پس از آخرین تورنمنت تیم حرف از خداحافظی زده بودند و می‌توان روی بازگشت آنها حساب باز کرد ، اظهار کرد : آن چیزی که در تیم ایران حرف اول را می زند رفاقت و صمیمیتی است که در میان اعضای تیم وجود دارد . آنهایی که از خداحافظی گفتند خسته بودند و به طور حتم اگر شایستگی پوشیدن تیم کشورشان را داشته باشند ، بار دیگر دعوت می‌ شوند . ما برای خدمت به فوتسال ایران آماده ایم و کسانی که این فرصت را از دست بدهند ، نباید در آینده دیگران را مقصر بدانند .

وی در خصوص اینکه درد بی درمان کناره‌گیری تیم هایی که قهرمانی در لیگ فوتسال را تجربه کردند ، روزی علاج می‌ شود و دیگر شاهد این اتفاق تلخ نخواهیم بود ، تصریح کرد : کنار رفتن تیم هایی مثل تام ایران خودرو ، تاسیسات دریایی ، شن‌ سای ساوه ، دبیری تبریز و فولاد ماهان اصفهان بسیاز ناراحت کننده است ولی باید این موضوع ریشه‌یابی شود تا دیگر شاهد کنار رفتن چنین تیم هایی نباشیم . نباید در این اتفاق فدراسیون فوتبال را به تنهایی مقصر بدانیم چرا که عوامل دیگری هم دخیل است .

سرمربی تیم ملی فوتسال تاکید کرد : باید فضایی فراهم شود که تیم‌ها از سرمایه‌گذاری و حضور در لیگ فوتسال متضرر نشوند . پخش زنده مسابقات به طور حتم پای اسپانسرهای بیشتری را به این ورزش باز می‌ کند . مدیران تیم ها نیاز دارند تا فضای رقابتی برای شان مهیا باشد تا بتوانند با اطمینان خاطر سرمایه شان را در فوتبال خرج کنند . به نظرم باید بستر لازم برای درآمدزایی در فوتسال فراهم شود تا دیگر شاهد کنار رفتن تیم هایی که قهرمانی در لیگ را تجربه کردند ، نباشیم .

ناظم الشریعه در خصوص همکاری هایی که میان تیم مردان و بانوان فوتسال ایران وجود دارد ، بیان کرد : علی صانعی به عنوان نماینده ما به تیم بانوان کمک کرده است و اخیرا هم امیر فراشی در کنار این تیم بود و عاملی شد تا قهرمانی دیگری در سطح آسیا برای تیم بانوان ایران رقم بخورد . ما این تصور را داریم که کمک به تیم بانوان جزو وظایف‌ مان است و اگر خانم مظفر کمکی بخواهد بدون تردید به او و تیمش حداکثر کمکی که از دست مان بر می‌آید را انجام خواهیم داد .

وی در مورد اینکه در تیم «ب» ایران بازیکن یا بازیکنانی را دیده که بتوانند جزو نوابغ فوتسال ایران در آینده شوند ، تاکید کرد : در فوتسال ما محمدرضا حیدریان ، وحید شمسایی و امروز مهدی جاوید ، اصغرحسن زاده ، حسین طیبی و خیلی نفرات دیگر بوده و هستند که توانایی‌ های شان را اثبات کرده اند . بازیکنان جوانی هم که این پتانسیل را در خود می بینند که می توانند در بالاترین سطح فوتبال ایران بازی کنند و به تیم ملی در سطح جهان کمک کنند باید در گذر زمان ارزش های فنی شان را به منصه ظهور برسانند تا به نامی ماندگار در فوتیال ایران تبدیل شوند .

اخبار را حرفه  ای دنبال کنید !

افزودن دیدگاه