اعتراض به خاطر اهدای پیراهن فوتسال بانوان به رئیس رسانه ملی / تقدیر بابت کج‌سلیقگی ؟!

0
274

به نشر از اخبار فوری فوتسال و به نقل از نامه نیوز :

اهدای پیراهن شماره ۱۲ فوتسال بانوان به رئیس رسانه ملی اعتراض هایی را به دنبال داشت .
اعضای تیم ملی فوتسال بانوان کشورمان همراه با مهدی تاج ، رئیس فدراسیون فوتبال دیروز به دیدار علی‌عسگری رئیس صدا و سیما و جمعی از معاونین این سازمان رفتند .

طبق اعلام فدراسیون فوتبال ، در این دیدار صمیمانه پیراهن شماره ۱۲ تیم ملی فوتسال بانوان به رئیس صدا و سیما اهدا شد .

البته این پیراهن مربوط به تیم ملی فوتبال بود و انتقادهایی نیز به این اقدام صورت گرفته که چرا شماره ۱۲ انتخاب شده چراکه در فوتسال ۵ بازیکن حضور دارند و طبعا باید شماره ۶ به علی عسگری اهدا می شده است .

مهمترین انتقاد اما به انجام چنین حرکتی وارد شده چراکه تلویزیون در طول مسابقات حمایت خوبی از تیم فوتسال بانوان نداشت و مشخص نیست بر چه اساس چنین تصمیمی گرفته شده است .

گفته می شود برخی اعضای تیم فوتسال بانوان نیز از این اقدام گلایه داشته و اعلام کرده اند که در عملی انجام شده قرار گرفته اند !

رسانه ملی در زمان برگزاری دیدار فینال رقابت های فوتسال قهرمانی آسیا بین ایران و ژاپن مشغول پخش زنده مسابقه هاکی روی یخ تیم ملی سوئد بود و کسی هنرنمایی دختران ایرانی با پوشش کامل اسلامی را ندید .

حتی لحظه بالا بردن جام قهرمانی توسط ملی پوشان افتخارآفرین ایران نیز به طور زنده پخش نشد تا انتقادهای زیادی به کج سلیقگی مدیران سیما صورت بگیرد .

فاطمه حسینی عضو فراکسیون زنان مجلس نیز به این مسئله واکنش نشان داد و با بیان اینکه خودداری رسانه ملی از پخش مسابقه تیم فوتسال بانوان نمود بارز تبعیض جنسیتی است ، گفت : صدا و سیما با خودداری از پخش این مسابقات شائبه تلاش برای کمرنگ جلوه دادن توفیقات زنان را تقویت کرد .

طیبه سیاوشی شاه‌عنایتی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس نیز بعد از قهرمانی دختران ایران در آسیا گفت : این دختران با وجود تمام بی مهری‌ها و محدودیت‌ها توانستند قله فوتسال آسیا را فتح کنند و این در حالیست که حتی در یک برنامه تلویزیونی صداوسیما به تلاش این دختران ورزشکار نپرداخت . وزارت ورزش و جوانان پیش از پیگیری‌های ما با صدا و سیما برای پخش مسابقه فینال وارد مذاکره کرده بود که با نظر منفی مسئولان صدا و سیما مواجه شد . حتی مسابقات فوتسال بانوان ایرانی در تهران نیز بدون هیچ گونه تبلیغی برگزار شد و کوچکترین برنامه‌‎ای در صدا و سیما و بیلبوردی در سطح شهر از این مسابقه تبلیغ نکرد .

وی تاکید کرد : مسئولان صدا و سیما علت پخش نشدن مسابقه را نوع پوشش تیم ژاپنی اعلام کردند اما به راحتی فیلم‌های سینمایی را پخش می‌کنند و بهتر است که در این زمینه سلیقه‌ای عمل نشود .

اخبار را حرفه ای دنبال کنید !

افزودن دیدگاه