دبیر کل کمیته ملی المپیک :ما تابع قوانین فیفا هستم / اگر تغییر در خصوص اعزام تیم دختران شد اطلاع میدهیم !

0
170

شاهرخ شهنازی ، در خصوص حضور تیم فوتسال بانوان در المپیک نوجوانان آرژانتین اظهار داشت : کمیته ملی المپیک تابع قوانین و ضوابط فیفا است . فیفا پیش از این سهمیه تیم پسران را تایید کرده و فدراسیون فوتبال ایران‌هم آن را پذیرفته است .

وی افزود : در این باره آخرین اطلاعات را از اصغر رحیمی گرفته‌ام . وی در اجلاس آرژانتین حضور داشته و در این مورد نیز در آنجا صحبت شده است ولی فیفا اعلام کرده که بر اساس مصوبات از بین تیم زنان و مردان تنها یک تیم می‌تواند در المپیک نوجوانان شرکت کند . پس با این شرایط حضور تیم دختران در المپیک از طرف فیفا پذیرفته نیست و تیم پسران حضور خواهد داشت .

دبیر کل کمیته ملی المپیک تصریح کرد : علی‌رغم اینکه دختران ما در آسیا گل کاشتند از طرفی از نظر احساسی نیز جامعه و ما دوست داریم که دختران راهی المپیک ارژانتین شوند ولی مقررات فیفا این اجازه را نمی‌دهد . در اجلاس آرژانتین برخی از کشورها نسبت به این موضوع اعتراض کردند ولی در نهایت تصمیم بر این بوده که تنها یک تیم سهمیه بگیرد .

شهنازی یادآور شد : ما کماکان موضوع را رصد می‌کنیم و اگر تغییراتی در خصوص اعزام تیم دختران به‌وجود آمد ، اطلاع رسانی خواهیم کرد .

اخبار را حرفه ای دنبال کنید !

افزودن دیدگاه