چرا دختران فوتسال با وجود قهرمانی به المپیک آرژانتین نمی‎روند ؟

0
160

به نشر از اخبار فوری فوتسال و به نقل از مهر :

به گفته رئیس مرکز نظارت بر تیم‎های ملی ، فدراسیون‎های جهانی متولی مسائل فنی در المپیک جوانان هستند و عدم اعزام تیم فوتسال بانوان به آرژانتین هم با تصمیم فیفا انجام می‏‎شود .

تیم ملی فوتسال بانوان ایران که به عنوان مدافع عنوان قهرمانی در مسابقات جام ملت های آسیا شرکت داشت ،  روز گذشته در فینال این رقابت ها ژاپن را با نتیجه ۵ بر ۲ شکست داد و قهرمانی خود در این رقابت ها را تکرار کرد .

قرار بود به تیم های اول و دوم این دوره ازمسابقات جام ملت های آسیا ، سهمیه المپیک جوانان اختصاص داده شود اما تیم ایران با وجود این قهرمانی ، از کسب این سهمیه بازماند تا تایلند که در همین مسابقات سوم شد ، سهمیه را از آن خود کند .

اینکه « چرا تیم ملی فوتسال بانوان با وجود قهرمانی در آسیا نتوانست سهمیه المپیک را از آن خود کند و آیا احتمال دارد راهی برای اعزام این تیم به المپیک جوانان وجود داشته باشد ؟ » ، پرسشی بود که اصغر رحیمی رئیس مرکز نظارت بر تیم های ملی به آن پاسخ داد .

وی با تاکید بر اینکه در بازی های المپیک جوانان ، متولی مسائل فنی فدراسیون های جهانی هر رشته هستند ، خاطرنشان کرد : در مورد فوتسال و تیم ملی بانوان هم ، خودِ فیفا تعیین کننده است . طبق قوانین فیفا و برای المپیک جوانان ، از هر کشور فقط یک تیم در بخش پسران یا دختران می تواند در بازی ها شرکت داشته باشد .

رحیمی ادامه داد : فدراسیون جهانی فوتبال خیلی وقت پیش به صورت مکتوب این موضوع را به فدراسیون فوتبال ایران اطلاع رسانی کرده بود . در واقع تیم بانوان ، مربیان و بازیکنان این تیم با علم به این قانون در جام ملت های آسیا شرکت کردند و قهرمان شدند .

رئیس مرکز نظارت بر تیم های ملی تاکید کرد : دو سه هفته پیش هم که من برای حضور در اجلاس سرپرستان بازی های المپیک جوانان به آرژانتین سفر کرده بودند ، مربی تیم ملی فوتسال بانوان از طریق تلگرام پیگیر همین مسئله بود . همانجا هم من تاکید کردم که طبق قانون فیفا فقط یک تیم می تواند از فوتسال ایران به آرژانتین اعزام شود و در این مورد هیچ کاری از دست ما بر نمی آید .

رحیمی با تاکید دوباره بر اینکه تصمیم گیری در این زمینه در حوزه اختیارات کمیته ملی المپیک نیست ، گفت : تیم فوتسال پسران ایران سال گذشته سهمیه المپیک را گرفت . این تیم در فهرست کاروان اعزامی به آرژانتین قرار گرفته است . اینکه بخواهیم جابه جایی انجام دهیم یا تیم دختران را هم به این فهرست اضافه کنیم اصلا امکان پذیر نیست . قانون فیفا تاکید دارد که در هر رشته فقط یک تیم می تواند در المپیک جوانان شرکت کند و نمی توان تحت هیچ شرایطی خلاف این قانون عمل کرد .

اخبار را حرفه ای دنبال کنید !

افزودن دیدگاه