بهترین دروازه‌بان فوتبال و فوتسال آسیا انتخاب می‌شوند / افزایش تیم‌های جام‌باشگاه‌های فوتسال AFC !

0
153

به نشر از اخبار فوری فوتسال و به نقل از ایسنا :

کمیته فوتسال AFC مصوب کرد از این پس بهترین دروازه‌بان در پایان رویدادها انتخاب شود .

جلسه کمیته فوتسال AFC در حاشیه رقابت‌های جام‌ملت‌های فوتسال بانوان آسیا به ریاست علی کفاشیان در بانکوک تایلند برگزار و درباره برنامه ، تورنمنت‌ها و قوانین تصمیم‌گیری شد .

یکی از مصوبات مهم این جلسه ، اعطای دستکش طلا به دروازه‌بان برتر در پایان تورنمنت‌های فوتسال بود . این پیشنهاد که توسط علی تارقلی‌زاده رئیس ایرانی دپارتمان فوتسال AFC مطرح شده بود قرار است در مسابقات فوتبال و فوتبال ساحلی نیز اجرا شود و از این پس در کنار بهترین بازیکن ، آقای گل و تیم اخلاق ، بهترین دروازه‌بان نیز انتخاب شود .

مرحله نهایی جام‌باشگاه‌های فوتسال آسیا در سال‌های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ با ۱۶ تیم برگزار خواهد شد . پیش از این ،  مسابقات ۱۴ تیمی بود و دو تیم جدید بر اساس رده‌بندی فنی که توسط کارشناسان AFC صورت می‌گیرد ، انتخاب خواهند شد . از همین رو از سال ۲۰۱۸ جدول و فهرست اسامی تیم‌های فوتسال در لیگ برتر کشورها در سایت AFC درج می‌شود .

در حالی که اولین دوره جام ملت‌های فوتسال زیر ۲۰ سال آسیا در سال ۲۰۱۷ بدون مرحله انتخابی و با قهرمانی ایران به پایان رسید ، قرار است این مسابقات بعد از انجام مرحله مقدماتی برگزار شود . مرحله انتخابی این مسابقات در آذر ۱۳۹۷ با حضور ۱۲ تیم در چهار ناحیه آسیا انجام می‌شود و ۱۱ تیم به همراه میزبان در آن حضور خواهند داشت . همچنین در جلسه کمیته فوتسال AFC قوانین و مقررات مسابقات زیر ۲۰ سال فوتسال آسیا به تصویب رسید .

علی تارقلی زاده رئیس دپارتمان فوتسال AFC درباره مصوبات جدید کنفدراسیون فوتبال آسیا توضیح داد : اعطای دستکش طلا به دروازه‌بان‌ها در پایان هر تورنمنت خبر خوبی برای تمام دروازه‌بان‌های آسیاست . از صدقه‌سر فوتسال ، از این پس ما در تمام مسابقات کنفدراسیون یعنی فوتبال و ساحلی نیز بهترین دروازه‌بان را معرفی خواهیم کرد .

او همچنین درباره رسیدن سهمیه ایران در جام باشگاه‌های فوتسال آسیا به دو تیم با توجه به افزایش تیم‌های حاضر در این مسابقات بیان کرد : این اتفاق هنوز نیفتاده است و طرح دو سهمیه‌ای کردن یا افزایش سهمیه کشورها برای بررسی بودجه به جلسات بعدی موکول شد و امیدوارم روزی میسر شود . مواردی هم که ما در کمیته فوتسال AFC تصویب کردیم ، برای اجرایی شدن و تصویب نهایی باید به تائید هیات رئیسه کنفدراسیون فوتبال آسیا برسد .

اخبار را حرفه ای دنبال کنید !

افزودن دیدگاه