تیم های لیگ برتری در چه وضعیتی هستند ؟

0
362

به نشر از اخبار فوری فوتسال و به نقل از مهر :

از ۱۴ باشگاه لیگ برتری فوتسال ، فقط چهار تیم هستند که کادر فنی و زمان تقریبی شروع تمریناتشان را مشخص  کرده اند . تاسیسات دریایی که منحل شده و مشخص نیست آیا امتیاز این تیم به باشگاه دیگری منتقل می شود یا خیر . سایر باشگاه ها هم چشم کمک به سمت نهادهای بالادستی خود دوخته اند و امیدوارند با اختصاص بودجه و داشتن حمایت مالی پا به لیگ بگذارند .

گیتی پسند را می توان شاگرد اول تیم های لیگ برتری دانست . مسئولان این باشگاه چند روز پیش رضا لک را به عنوان سرمربی انتخاب کردند و کارشان را استارت زدند . تیم تازه صعود کرده سن ایچ ساوه هم با انتخاب جواد اصغری مقدم نشان داد که برای حضور پرقدرت در لیگ برنامه دارد . مقاومت البرز هم کیانفر را به عنوان سرمربی خود ابقا کرد و اهورا بهبهان دیگر تیم تازه صعود کرده هم علیرغم نداشتن اسپانسر ، با کادر فنی سابق خود به کارش ادامه می دهد .

تیم مس سونگون مدافع عنوان قهرمانی که باید در مسابقات جام باشگاه های آسیا هم شرکت کند ، وضعیت ناپایداری دارد . مسئولان این باشگاه مجبور شدند محمدرضا کافی را به عنوان سرپرست به کارش برگردانند تا اوضاع تیم را رتق و فتق کند اما هنوز تکلیف کادر فنی و بازیکنانش مشخص نیست .

در زیر نگاهی داریم به اظهارنظر بعضی از سرپرستان و مسئولان باشگاه های لیگ برتری :

مقاومت البرز
ابراهیم سوری سرپرست تیم مقاومت البرز درباره شرایط این تیم گفت : ما همانند سال گذشته با آقای کیانفر به عنوان سرمربی همکاری می کنیم . از روز شنبه هم تمریناتمان را شروع می کنیم . ابتدا در کرج استارت تمرینات را می زنیم و چند اردو و بازی تدارکاتی در دستور کار داریم . باید زودتر هم کار را شروع می کردیم و الان یک مقدار هم دیر شده است .

وی تاکید کرد : میثم خیام و سعید سروری دو بازیکنی هستند که آنها را به خدمت گرفته ایم . خدمت سربازی امیرحسین رسولی و علی رستمی هم تمام شده است . الیاس براتی و مرتضی فراهانی هم دو بازیکن قراردادی ما بودند که از تیم مقاومت جدا شدند و باید نفرات جدیدی را به خدمت بگیریم .

حفاری اهواز
حسین کاظمی سرپرست تیم حفاری اهواز گفت : آقای کریمی مدیریت باشگاه گفت که به کمیته فوتسال نامه آمادگی حضور در لیگ برتر را بزنیم ولی جلسه نهایی برای تعیین کادر فنی و جذب بازیکن هفته آینده و بعد از اتمام مسابقات امیدها، برگزار می شود .

سرپرست تیم حفاری افزود : هنوز سرمربی تیم مشخص نیست . ما فعلا برای حضور در لیگ اعلام آمادگی کرده ایم . سعی می کنیم تیم خوبی ببندیم و مثل همیشه در کورس بالای جدول باشیم .

فرش آرای مشهد
غلامعلی مرتضایی مدیرعامل باشگاه فرش آرا در خصوص شرایط این تیم گفت : ما هنوز در حالت بلاتکلیفی هستیم . درباره بودجه باشگاه تصمیم گیری نشده است و روز شنبه همه چیز مشخص می شود .

سن ایچ ساوه
خسرو امیری مربی تیم سن ایچ ساوه گفت : وضعیت کادر فنی مشخص شده است . جواد اصغری مقدم سرمربی – بازیکن است و بنده هم به عنوان مربی کنار وی همکاری می کنم . ما روز گذشته قراردادمان را ثبت کردیم و از امروز هم قرارداد بازیکنان سال گذشته را تمدید می کنیم .

وی افزود : از اول خرداد هم اردوی ۱۰ روزه ای را در نوشهر خواهیم داشت و سپس فازهای بعدی اردوها و تمرینات را با برگزاری بازی های تدارکاتی پیگیری می کنیم . سعی باشگاه این است که استخوانبندی فصل قبل را حفظ و نواقص را رفع کنند .

اهورا بهبهان
محمود حاجوی سرپرست تیم اهورا در تشریح وضعیت این تیم تاکید کرد : هنوز نتوانسته ایم برای تیم اسپانسر پیدا کنیم . تیم ما در این مدت بومی بوده است و الان با حضور در لیگ و افزایش کیفی مسابقات نیاز به ترمیم داریم . در فکر تقویت تیم هستیم ولی به شرطی که اسپانسر پیدا کنیم .

وی درباره وضعیت کادر فنی اهورا تصریح کرد : محمد حجت به عنوان سرمربی و محسن علیپور به عنوان مربی در تیم ما فعالیت خواهند داشت . البته در کادر فنی نفر اول و دوم نداریم . حضورمان در لیگ برتر صد درصد قطعی است . همیشه حمایت مردم شهر پشت سر ما بوده و در بدترین حالت ، برای شرکت در لیگ مردم به کمک تیم می آیند . تاکنون ۲۵ تا ۳۰ درصد هزینه های تیم از طریق مسئولان تامین می شد و ۷۰ درصد مابقی از طریق خیرین و مردم !

شهرداری ساوه
نادر محمدی سرپرست تیم شهرداری ساوه وضعیت این تیم را اینگونه تشریح کرد : گرفتن تاییده کمیته انطباق سالهای قبل کمی طول می کشید . ما این تاییده را به شهرداری ارسال کرده ایم و باید طبق دستورات ، به سازمان تبدیل شویم . در اینصورت بودجه مشخصی خواهیم داشت . دنبال کارها هستیم و بعد از روشن شدن این قضیه ، دنبال سرمربی می رویم . تلاشمان این است تا در صورت حل مسائل قانونی ، از اول خردادماه تمرینات را استارت بزنیم .

آذرخش بندرعباس
آذرخش هم از جمله تیم های بلاتکلیف لیگ برتر است . موسی زاهدی سرپرست این تیم گفت : امسال جلساتی با نمایندگان مجلس ، معاون استاندار و مدیرکل اداره ورزش داشته ایم و قولهایی به ما داده شده است ولی تا الان چیزی را در عمل نشان نداده اند . هنوز تیم بلاتکلیف است و حتی مشکلات سال گذشته نظیر بدهی ها باقی مانده است . به جز یکی دو بازیکن غیر بومی ، سایر نفرات کادر فنی و بازیکنان هیچ دریافتی نداشته اند . مالک باشگاه پیگیر است ولی نتیجه ای اعلام نشده .

مقاومت قرچک
اکبر قاسمی سرپرست تیم مقاومت قرچک درباره وضعیت این تیم اظهار کرد : ما دو روز پیش جلسه ای با فرماندار شهر داشتیم و قرار بود شهردار و رئیس شورای شهر هم بیایند که نیامدند . برای همین تا الان چیزی مشخص نیست . ما تا دو روز پیش خوشبین بودیم ولی مسئولان شهر به جلسه نیامدند . همه چیز بستگی به برگزاری این جلسه دارد تا مبلغ و عددی برای کمک به تیم مشخص شود .

قاسمی ادامه داد : اگر مبلغ ۲۵۰ میلیون تومان به ما کمک شود، بقیه هزینه ها را خودمان تامین می کنیم . می توانیم بازیکنان سرباز هم بگیریم و در هزینه ها صرفه جویی کنیم . حضور در لیگ برای ما حداقل ۴۰۰ میلیون تومان هزینه دارد .

ارژن شیراز
حمید کمالی سرمربی فصل گذشته تیم ارژن در تشریح وضعیت این تیم گفت : قرارداد من با این تیم تمام شده و نمی توانم زیاد درباره شرایط تیم صحبت کنم . فقط می دانم با اعضای کادر فنی و بازیکنان تسویه حساب شده است .

کمالی افزود : با اینکه شنیده ام باشگاه مدارکش را برای شرکت در مسابقات تحویل داده و اعلام آمادگی کرده است ، ولی تا امروز تماسی با من نداشته اند و همه چیز در ابهام است .

گیتی پسند
رضا لک سرمربی گیتی پسند گفت : شنبه یا یکشنبه به اصفهان می روم . برنامه ها و بازیکنان موردنظر را به باشگاه می دهم . اول خرداد هم تمرین استارت می زنیم . تیم خوب و محکم و همدل داشته باشیم تا افتخارات گذشته را تکرار کنیم . اسکلت تیم حفظ می شود . نقاطی که نیاز به تقویت است را ترمیم می کنیم .

مس سونگون
محمدرضا کافی مدیرعامل باشگاه مس سونگون گفت : ما برنامه های خود را طبق شرایطی که قبلا اعلام شده ادامه دادیم و در حال حاضر هم با هماهنگی هیأت مدیره باشگاه کارها را پیش می بریم و هیچ کار عقب‌مانده‌ای نداریم . ان‌شاءالله در جام باشگاه‌های آسیا با همان بازیکنان و کادر فنی که قهرمان لیگ شدیم در این مسابقات شرکت می‌کنیم .

این در حالی است که حمید بی غم سرمربی فصل گذشته مس اعلام کرده برنامه هایش را به باشگاه داده ولی هنوز خبری نیست .

تیم های آتلیه طهران قم و شهروند ساری هم همین وضعیت را دارند و تکلیف کادر فنی و نحوه تیمداری آنها هنوز به صورت رسمی اعلام نشده است .

اخبار را حرفه ای دنبال کنید !

افزودن دیدگاه