چرا فوتسال ایران ناگهان عاشق روس‌زبان‌ها شد !

0
134

به نشر از اخبار فوری فوتسال و به نقل از ایسنا :

از دو سال پیش پای تیم های درجه دو فوتسال و روس زبان مثل بلاروس ، قزاقستان و اوکراین به ایران باز شد اما آیا شخص خاصی پشت پرده هماهنگی بازی این تیم‌ها با تیم ملی فوتسال ایران قرار دارد ؟

فوتسال ایران با کسب مقام سومی جام جهانی و تبدیل شدن به قدرت بلامنازع آسیا به عنوان یکی از تیم‌های مدعی در جهان شناخته‌ می‌شود اما بر خلاف سال‌های گذشته که با تیم‌های مطرحی همچون برزیل ، اسپانیا و ایتالیا دیدار دوستانه برگزار می‌کرد ، اخیرا مشتری پروپا قرص تیم‌های درجه دو و سه روس‌زبان شده است .

با نگاهی به دیدارهای دوستانه فوتسال ایران در رده‌های بزرگسال ، امید و بانوان ، تکرار نام چند تیم جلب توجه می‌کند . روسیه ، اوکراین ، بلاروس و قزاقستان تیم‌هایی هستند که با اقبال عجیبی از سوی فدراسیون فوتبال و کمیته فوتسال برای برگزاری دیدار دوستانه مواجه شده‌اند . همچنین بیشتر این بازی‌ها در ایران برگزار شده و علی‌رغم نداشتن منفعت فنی ، هزینه سنگینی هم بر دوش فدراسیون گذاشته است . این‌ در حالی است که تمام این تیم‌ها ( به جز روسیه ) در رده‌بندی جهانی پایین‌تر از ایران هستند و براساس عرف ورزش بین‌الملل تیم ضعیف‌تر هزینه‌ای را برای انجام بازی با تیم‌های مطرح پرداخت می‌کند .

اما موضوع زمانی جالب‌تر می‌شود که تمامی این بازی‌ها از طریق یک شخص خاص هماهنگ می‌شود . شخصی که با عنوان ” دکتر ” از سوی مسئولان کمیته فوتسال خطاب می‌شود ، به زبان روسی تسلط دارد و بالطبع تنها سراغ تیم‌هایی می‌رود که روس‌زبان هستند .

در چنین شرایطی وقتی ناظم‌ الشریعه ( سرمربی تیم‌ ‌ملی ) با عراقی‌ها برای انجام بازی دوستانه به توافق می‌رسد با مخالفت مسئولان کمیته فوتسال مواجه می‌شود و دلیلش نیز پایین بودن سطح عراق عنوان می‌شود . این‌ در حالی است که عراق به تازگی تبدیل به یکی از قدرت‌های فوتسال آسیا شده و در آخرین دوره جام‌ملت‌ها نیز برای تیم‌ ‌ملی ایران دردسر ایجاد کرد .

به نظر می‌رسد فدراسیون فوتبال در تیم‌ ‌ملی فوتسال نیز سیاست مشابه تیم‌ ‌ملی فوتبال را در پیش گرفته و به جای ورود مستقیم در هماهنگی دیدارهای دوستانه دست به دامن واسطه‌ها می‌شود . ” بامداد میرزایی ” که چنین نقشی را در تیم‌ ‌ملی فوتبال ایفا می‌کرد بعد از هجمه های مربوط به بازی با سیرالئون از سوی مهدی تاج برکنار شد اما ” دکتر ” فوتسالی‌ها بی سروصدا همچنان در حال برنامه‌ریزی دیدارهای تدارکاتی است و قرار است دو تیم بلاروس و اوکراین مهر سال جاری برای حضور در تورنمنت چهار جانبه به تبریز بیایند .

تمام دیدارهای تدارکاتی فوتسال ایران با چهار تیم خاص

تیم ملی فوتسال ایران :

ایران – روسیه ؛ دو بازی در آذر ۱۳۹۵ – تهران

ایران – بلاروس ؛ دو بازی در دی ۱۳۹۶ – تهران

ایران – قزاقستان ؛ تورنمنت چهار جانبه در آذر ۱۳۹۶ – اصفهان

ایران – روسیه ؛ تورنمنت چهارجانبه در آذر ۱۳۹۶ – اصفهان

ایران – بلاروس ؛ تورنمنت چهارجانبه در مهر ۱۳۹۷ – تبریز

ایران – اوکراین ؛ تورنمنت چهارجانبه در مهر ۱۳۹۷ – تبریز

رده پایه :

تیم المپیک ایران – المپیک اوکراین ؛ دو بازی در اسفند ۱۳۹۶ – تهران

تیم امید ایران – امید روسیه ؛ دو بازی در آذر ۱۳۹۵ – تهران

تیم زیر ۲۰ سال ایران – امیدهای اوکراین ؛ دو بازی در بهمن ۱۳۹۵ – تهران

تیم‌ ‌ملی فوتسال بانوان ایران :

ایران – اوکراین ؛ دو بازی در فروردین ۱۳۹۷ – تهران

ایران – روسیه ؛ دو بازی در بهمن ۱۳۹۶ – تهران

ایران – روسیه ؛ تورنمنت چهارجانبه در اردیبهشت ۱۳۹۶ – مسکو

ایران – روسیه ؛ دو بازی در مهر ۱۳۹۵ – تهران

اخبار را حرفه ای دنبال کنید !

افزودن دیدگاه