ترابیان : قوانین المپیک نوجوانان مرگ‌آور است / با فوتسال لجبازی می‌کنند !

0
159

به نشر از اخبار فوری فوتسال و به نقل از مهر :
رئیس کمیته فنی و توسعه فوتسال می‌گوید قوانین برگزاری المپیک نوجوانان در رشته فوتسال « مرگ آور » است و مسئولان برگزاری با این رشته لجبازی می‌کنند .
عباس ترابیان با اشاره به اعزام تیم نوجوانان ایران به ایتالیا و برگزاری بازی تدارکاتی با اسلوونی و ایتالیا ، گفت : از ابتدا به این تیم اعتماد ویژه ای داشتم . خودباوری و اعتماد به نفس بالایی را در این تیم می بینم . حتی دو ، سه بازیکن تیم نوجوانان فراتر از سن و سال خود بازی می کنند و بازیگردان‌های عالی هستند . اگر تجربیات این تیم بالاتر هم برود و بتوانیم بازی های بهتری را تا شروع المپیک هماهنگ کنیم ، حرفهای زیادی برای گفتن خواهیم داشت .

رئیس کمیته فنی و توسعه تاکید کرد : با این حال شرایط سختی را برای فوتسال در المپیک نوجوانان گذاشته اند . تیم ها فقط می توانند ۱۰ بازیکن با خود به آرژانتین ببرند . این قانون برای تیم ها مرگ آور است چون در فوتسال احتمال آسیب دیدگی بالاست و اگر بازیکنان شاخص مصدوم شوند ، امکان جایگزین کردن بسیار محدود می شود .

ترابیان ادامه داد : به همین دلیل است که تا الان نتوانسته ایم به درخواست برای بازی دوستانه با تیم المپیک برزیل پاسخ مثبت بدهیم . علی صانعی سرمربی تیم ایران معتقد است اگر بازیکنانش در بازی با برزیل و در آستانه المپیک مصدوم شوند ، دیگر امکان جایگزین کردن بازیکنان وجود ندارد . ما در حال از دست دادن این شانس بزرگ برای بازی کردن هستیم و نمی توانیم ریسک کنیم .

وی تاکید کرد : باوجود تلاش کنفدراسیون فوتبال آسیا و فدراسیون فوتبال برای تغییر قوانین ، مسئولان برگزاری المپیک لجبازی می کنند و مسائل فنی ما را نمی فهمند . حتی کمیته المپیک هم تلاش هایی داشته است ولی درخواست ما برای آنها قابل درک نیست . از سوی دیگر چون این اولین بار است که فوتسال ما در المپیک شرکت می کند و جای خالی فوتبال را پر می کند ، برایمان مهم است که توانایی و زیبایی فوتسال خود را در دنیا به نمایش بگذاریم .

رئیس کمیته فنی و توسعه فوتسال به مشکل دیگر قوانین المپیک نوجوانان اشاره کرد و افزود : طبق قوانین ، هر کشور فقط می تواند یک تیم فوتسال در المپیک داشته باشد . مثلا اسپانیا که یکی از بهترین تیم های فوتسال جهان است ، فقط با تیم بانوان در المپیک شرکت می کند چون قوانین اجازه نمی دهد بیش از یک تیم در المپیک باشد . متاسفانه این محدویت ها را گذاشته اند و شرایط و نیاز واقعی ورزش را در نظر نگرفته اند .

ترابیان در ادامه صحبتهای خود با خبرنگار مهر درباره شرایط تیم مس سونگون نماینده ایران در جام باشگاه های آسیا گفت : میزبانی این دوره از بازی ها به اندونزی رسیده است . من با آقای کافی سرپرست باشگاه صحبت هایی داشتم و قرار است فردا هم جلسه ای داشته باشیم . باید فرم های مربوط به این مسابقات در زمان مناسب ارسال شود . سرمربی مس هنوز انتخاب نشده و از این بابت نگرانیم .

وی در خصوص تورنمنت چهارجانبه در ایران هم تاکید کرد : اوکراین ، بلاروس و ژاپن سه تیمی هستند که قرار است ۳۱ شهریور الی ۴ مهرماه به ایران بیایند . البته ژاپن نگرانی هایی برای زمان بازگشت دارد و می خواهد بازیکنانش به لیگ این کشور برسند . احتمال دارد در صورت توافق با مسئولان استان آذربایجان شرقی ، میزبانی این تورنمنت را به شهر تبریز بدهیم . قرار است روز دوشنبه با مدیرکل ورزش شهر تبریز جلسه ای در این ارتباط داشته باشیم و هماهنگی های لازم را صورت بدهیم .

رئیس کمیته فنی درباره احتمال بازی تیم ملی فوتسال با پرتغال ، تاکید کرد : من با آقای ناظم الشریعه سرمربی تیم ملی صحبت کردم و برای بازی با انگلیس خیلی موافق نبودم چون انگلیس یک تیم درجه دو در فوتسال است . برای گرفتن ویزای انگلیس هم باید به یک کشور دیگر می رفتیم که هزینه سنگینی داشت و نمی ارزید این کار را بکنیم . فدراسیون فوتبال تاکید دارد بودجه های ما در راستای برنامه های خوب هزینه شود .

ترابیان ادامه داد : صحبتهای اولیه با پرتغال هم انجام شده بود . آنها چند تاریخ به ما پیشنهاد دادند که به برنامه های فوتسالمان نمی خورد . پرتغال تاریخ «فیفا دی» ها و برنامه های خوب را پر کرده است و درخواست بازی با ایران در تاریخ های دیگری را داشت . این برنامه به لیگ ما ضربه می زد . باید مراقب لیگ هم باشیم و نگاهمان دوجانبه باشد . بنابراین بازی با پرتغال هم فعلا منتفی است و چیز تایید شده ای نیست .

وی در پایان درباره احتمال بازی ارمنستان و عراق هم گفت : ارمنستان درخواست بازی تدارکاتی داشته است . اگر قرار به بازی باشد ، با تیم « ب » به مصاف ارمنستان می رویم . عراق هم ابراز علاقه کرده است . اگر لازم شود ، تیم « ب » ایران با تیم اصلی عراق دو بازی خواهد داشت . همچنین علاقه داریم اگر شرایط مهیا شود تیم نوجوانان ما با تیم المپیک عراق هم بازی تدارکاتی داشته باشد .

اخبار را حرفه ای دنبال کنید !

افزودن دیدگاه