عراقی زاده : همتی برای رفع مشکلات باشگاه های خصوصی نیست !

0
124

به نشر از اخبار فوری فوتسال و به نقل از ایسنا :

محمدحسین عراقی زاده اظهار کرد : در صحبت‌هایی که با رادیو ورزش نیز داشتم، اعلام کردم باید برای وضعیت تیم‌های باشگاهی در رشته فوتسال تاسف خورد . اگر یک بازده زمانی ۱۰ساله از سال ۸۵ تا ۹۵ را در نظر بگیرید اکثر تیم‌هایی که عنوان دار بودند و حتی قهرمان شدند از لیگ برتر کنار رفتند و تنها گیتی پسند باقی مانده است .

وی افزود : در این راستا مشکلات زیادی وجود دارد . عمده مشکلات ما در فوتسال مشکلات ساختاری است و بیشتر مربوط به سازمان لیگ ما است . ساختار فوتسال ما باید ترمیم شود . مشکلات را همه می‌دانند باید همتی در فدراسیون و کمیته فوتسال و سازمان لیگ ایجاد شود و بعد به باشگاه‌ها منتقل شود تا این وضعیت بهبود پیدا کند .

وی ادامه داد : باشگاه گیتی پسند در حال حاضر به مرحله‌ای رسیده که تمام موارد حرفه‌ای و استانداردهای مدنظر را دارد . باید قبول کنیم در این میان بسیاری از باشگاههای ما این ساختار حرفه‌ای را ندارند . همان گونه که سازمان فوتسال و کمیته فوتسال این ساختار را ندارد . در برخی موارد نیازمند مصوباتی هستیم که نیست ویا مصوباتی وجود دارد که اجرایی نمی‌شود . حتی ما با ارگانهایی که متولی ورزش در استان‌ها هستند دارای مشکل هستیم . ببینید بخش خصوصی برای کمک به دولت وارد ورزش شده و بخشی از این مسئولیت را بر عهده گرفته اما برای اجرای برخی از وظایف خود نیازمند حمایت است .

قائم مقام باشگاه گیتی پسند تصریح کرد : بارها برای گرفتن سالن برای تمرین و مسابقه با مشکل روبرو شدیم ، چرا که عنوان می‌شود از نظر قانونی مشکلاتی وجود دارد و باید از بخش خصوصی بگیریم . برای هر بازی تنها حدود ۳۰ میلیون ریال هزینه سالن پرداخت می‌کنم . درخصوص بلیت مسابقات هم ما اعلام کردیم برای حضور بیشتر جوانان بلیت فروشی نداشته باشیم و از درصد خودمان چشم پوشی می‌کنیم . اما هیئت فوتبال قبول نمی‌کند بلیت فروخته نشده را صورت جلسه می‌کنیم و در اختیار هیئت فوتبال قرار می‌دهیم . باشگاه داری و تیم داری هزینه های زیادی به دنبال دارد همه مشکلات را می‌شناسند ولی همتی برای رفع آن نیست .

عراقی زاده با اشاره به کوچ بازیکنان ایرانی به لیگ کشورهای دیگر گفت : چرا بازیکنان خوب ما در حال کوچ کردن هستند و در لیگ کشورهای مثل عراق ، چین و غیره بازی می‌کنند که حتی در حد واندازه های لیگ ما نیست . این برمی گردد به مشکلات ما است که بازیکنان برای درآمد ترجیح می‌دهند به کشور دیگری بروند .

وی خاطر نشان کرد : این مشکلات باید ریشه یابی شوند و به دنبال راهکار باشیم . امیدوارم که مسئولان رده بالایی از مصوبات حمایت کنند . در شهرهای مختلف تیم‌هایی داریم که از نظر تماشاگر بسیار غنی هستند . باید به دنبال تیم‌هایی باشیم که از ابتدا تا انتهای لیگ بمانند و به بالاتر رفتن کیفیت و کمیت لیگ کمک کنند .

اخبار را حرفه ای دنبال کنید !

افزودن دیدگاه