فوتسال میانبری برای معروف شدن بنگاه‌های کوچک اقتصادی !

0
124

به نشر از اخبار فوری فوتسال و به نقل از آنا :

مسئول کمیته فنی فوتسال گفت : بعضی مراکز تجاری کوچک برای تبلیغ خودشان برای یکی دو سال وارد فوتسال می‌شوند و بعد از معروف شدن کناره‌گیری می‌کنند .
عباس ترابیان در مورد علت کناره‌گیری تیم‌های لیگ برتری از حضور در فصل بعد رقابت‌های لیگ فوتسال گفت : مهمترین علت کناره‌گیری تیم‌ها بحث اقتصادی است . وقتی به اسکلت تیم‌ها نگاه می کنیم متوجه خواهیم شد که اکثر آنها با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می‌کنند . باشگاه‌ها هم در قبال هزینه‌هایی که می‌کنند باید درآمدهایی هم داشته باشند و مهمترین بخش درآمد آنها از طریق اسپانسر است اما وقتی تلویزیون بازی‌های فوتسال را پخش نمی‌کند و در شبکه‌های استانی هم که می‌خواهند بازی تیم‌های خودشان را پخش کنند از باشگاه‌ها پول می‌گیرند دیگر انتظاری نمی‌توان داشت که این باشگاه‌ها بتوانند درآمدزایی کنند .

وی ادامه داد : بحث مهم دیگر که در انحلال تیم‌ها تاثیر زیادی دارد این است که اقتصاد مملکت مشکل دارد و کارخانجات که باید در این زمینه ورود کنند به دلیل مشکلات زیاد از تیم‌داری سرباز می‌زنند و به جای آنها مراکز تجاری کوچک برای معروف شدن به فوتسال ورود می‌کنند . در سال‌های گذشته تیم گیتی پسند به عنوان یکی از موفق‌ترین تیم‌های فوتسال عملکرد خوبی داشت و کارخانه گیتی پسند هم حمایت خوبی از تیمش کرده است اما در کنار آنها کارخانه‌های دیگر هم باید ورود کنند . اما در سال‌های اخیر شاهد بودیم که افرادی که مراکز تجاری کوچک دارند و حتی افرادی که در زمینه رستورانداری فعالیت می‌کنند برای تبلیغ مراکز خودشان ورود کردند و بعد از یکی دو سال فعالیت که اسم مرکز تجاری خودشان را هم به اندازه کافی تبلیغ کردند از ادامه حضور در فوتسال سرباز زدند .

ترابیان با انتقاد از عملکرد برخی مدیران در باشگاه‌ها که باعث ورشکستگی این تیم‌ها شد بیان کرد : موضوع دیگری که در انحلال تیم‌های فوتسال اهمیت زیادی دارد نحوه مدیریت مدیرانی است که در باشگاه‌ها فعالیت می‌کنند . در بعضی باشگاه‌ها مدیرانی وجود دارند که همه تلاش خودشان را برای موفقیت‌ تیم‌هایشان انجام می‌دهند اما در بعضی باشگاه‌ها مدیرانی گماشته می‌شوند که هیچ علاقه‌ای به تیم‌داری ندارند و به زور در این پست فعالیت می‌کنند و حتی در بعضی موارد پیش آمده که تلاش زیادی کردند تا تیم‌های فوتسال را منحل کنند . مدیرانی هم بودند که چون علاقه به فوتبال و والیبال داشتند تلاش کردند تا تیم‌های فوتسال را منحل کنند و به تیم‌داری در فوتبال و والیبال روی بیاورند . این مدیران با بی ‌علاقگی در فوتسال مدیریت می‌کردند و حتی ماهانه به باشگاه‌های خودشان سر نمی‌زدند تا از وضعیت آنها مطلع باشند .

مسئول کمیته فنی فوتسال در مورد راه حل برای برون رفت از این مشکل در فوتسال گفت : در شرایط فعلی هیچ کاری از دست کسی برنمی‌آید و همه چیز به وضعیت اقتصادی بستگی دارد . اما سازمان لیگ در یک اقدام خوب قراردادی را آماده کرد تا باشگاه‌های فوتسال بتوانند درآمدزایی کنند اما این قرارداد را می‌خواهد به صورت قانونی اجرایی کند و به همین دلیل از سازمان‌ها و ارگان‌های دولتی خواسته است تا روی آن نظارت داشته باشند تا کار به صورت قانونی پیش رود اما متاسفانه هیچ حرکتی از طریق این ارگان‌ها انجام نشد . با اجرایی شدن این قرارداد باشگاه‌های فوتسال می‌توانند درآمدزایی اندکی داشته باشند و شاید این مساله کمکی به ورود برندهای معتبر به فوتسال کند .

ترابیان افزو: ضمن اینکه من معتقدم حتما لازم نیست که لیگ ۱۴ تیمی فوتسال داشته باشیم تا اینکه بعضی از تیم‌ها نتوانند پول سفرهایشان را فراهم کنند و شب قبل از بازی اعلام کنند که نمی‌توانند پول بلیط هواپیما و هتل را تامین کنند . افرادی که قصد ورود دارند باید بدانند که در فوتسال پولی نیست و اگر قصد معروف شدن مرکز تجاری خودشان را دارند بهتر است که ورود نکنند .

اخبار را حرفه ای دنبال کنید !

افزودن دیدگاه