دیدگاه های متفاوت دایی وشمسایی رکورددار گل های ملی در جهان !

0
200

به نشر از اخبار فوری فوتسال و به نقل از خبرگزاری ایپنا :

دو آقای گل ایرانی فوتبال و فوتسال جهان درباره شکسته شدن رکوردشان، عقاید متفاوتی دارند .
یکی از افتخارات فوتبال و فوتسال ایران این است که آقای گلی جهان را در اختیار دارند و علی دایی در فوتبال و وحید شمسایی در فوتسال بیشترین گل ملی را به ثمر رسانده‌اند اما چندی است این عناوین با تهدید ستاره‌های سرشناس روبه رو شده است . فالکائوی برزیلی توانست از خداحافظی وحید شمسایی استفاده کرده و طی شش سال غیبت آقای گل جهان ، فاصله ۴۰ گله را جبران کند . در حال حاضر فالکائو با ۳۹۶ گل زده، آقای گل جهان است و وحید شمسایی با چهار گل کمتر به رده دوم سقوط کرد . همچنین کریستیانو رونالدو ستاره پرتغالی با به ثمر رساندن ۸۹ گل ملی ، در فاصله ۲۰ گلی علی دایی قرار گرفته است .
با این حال ، اتفاقی که برای دو آقای گل ایرانی افتاده و همچنین نوع نگاه آن‌ها به ماجرا متفاوت است .
علی دایی واکنش مثبتی به احتمال شکسته شدن رکوردش نشان داده و گفته است : « به هر حال رکوردها برای شکسته شدن هستند و اگر قرار نبود شکسته شوند که دیگر اسمشان رکورد نبود . رونالدو قطعا این توانایی را دارد که بتواند به این رکورد برسد اما زدن بیش از ۲۰ گل ملی ، کار ساده‌ای نیست و او باید چند سال دیگر گل ملی بزند تا به رکورد من برسد . »
وحید شمسایی اما بعد از شکسته شدن رکوردش توسط فالکائو از کوتاهی کسانی که می‌توانستند از این اتفاق جلوگیری کنند ، انتقاد کرده و گفته است : « مسئولان برای از دست نرفتن این رکورد کاری نکردند . من از خودم گذشتم اما نمی‌توانم از کشورم بگذرم . با افتخار پرچم ایران را چند سال به اهتزاز در آوردم اما قدر ندانستند . حال باید بیایند و جوابگوی مردم باشند . معتقدم این رکورد از وحید شمسایی گرفته نشد بلکه از ایران گرفته شد . »

با وجود این که دایی و شمسایی در از دست رفتن عنوان آقای گلی ، عقاید متضاد هم دارند اما این موضوع از یک جنبه مهم نیز متفاوت بود . وحید شمسایی در حالی رکوردش شکسته شد که هنوز در سطح اول فوتسال ایران بازی می‌کند و آمادگی بازگشت به تیم ملی را دارد اما در حالی هنوز ۲۰ گل برای شکسته شدن رکورد علی دایی باقی‌مانده که او سال‌هاست دیگر پابه‌توپ نشده است .
وحید شمسایی بعد از برخی اتفاقات چندان مثل ماه‌های پیش برای پس گرفتن آقای گلی به آب و آتش نمی‌زند . او که بعد از محقق نشدن وعده‌های فدراسیون فوتبال و کمیته فوتسال برای برگزاری بازی دوستانه جهت افزایش گل‌هایش ، نا امید شده در گفت‌وگویی عنوان کرده است : « گفته شده بود بازی‌های دوستانه‌ای در اسفند یا فروردین یا هر روز دیگری قرار است برگزار کنند اما این اتفاق صورت نگرفت . با توجه به این شرایط من سعی کردم این موضوع را اگر چه سخت است اما کاملاً فراموش کنم . در ظاهر خیلی‌ها حرف می‌زنند و در باطن متأسفانه چیز دیگری اتفاق می‌افتد . »

اخبار را حرفه ای دنبال کنید !

افزودن دیدگاه