جام حذفی فوتسال و تکرار بی برنامگی !

0
306

به نشر از اخبار فوری فوتسال و به نقل از ایسنا :

سازمان لیگ فوتسال درحالی از حضور هشت تیم در جام‌حذفی خبر داده که بسیاری از تیم‌های لیگ برتری به نحوه و زمان برگزاری این مسابقات معترضند .

دومین دوره جام‌حذفی فوتسال در حالی قرار است دهم اردیبهشت با حضور هشت تیم برگزار شود که نخستین دوره آن در سال ۱۳۹۳ نیز با بی‌برنامگی زیادی برگزار شده بود . تمام برنامه‌ریزی‌های دومین دوره نیز در کم‌تر از یک ماه انجام شد تا به این ترتیب فقط یک تیم لیگ برتری بتواند برای شرکت در آن ، اعلام آمادگی کند .

موضوع برگزاری جام‌حذفی در جلسه بیستم اسفند ۱۳۹۶ با حضور مدیران باشگاه‌ها مطرح و هیات رییسه نیز همان روز برگزاری جام‌حذفی را تصویب کرد . در ادامه نیز نامه‌ای به هیات‌ فوتبال استان‌ها ارسال شد تا باشگاه‌ها آمادگی خود برای حضور در این مسابقات را اعلام کنند . اما در کمال تعجب تنها یک تیم لیگ برتری حاضر به شرکت در این مسابقات شده و به جز شهروند ساری ، هفت تیم دیگر از لیگ یک و دو ، اعلام آمادگی کرده‌اند تا دومین دوره جام‌ حذفی تنها با هشت تیم برگزار شود !

از همین رو به سراغ چهار باشگاه لیگ برتری که به دلیل داشتن تیم پایه ، مستعد حضور در جام حذفی بودند ، رفتیم و دلیل کناره عدم شرکت در این مسابقات را از آن‌ها جویا شدیم .

محمدحسین عراقی‌زاده ؛ قائم مقام باشگاه گیتی‌پسند اصفهان : زمان برگزاری مسابقات مناسب نیست و ما با سیاست‌هایی که کمیته فوتسال در پیش گرفته نمی‌توانیم در این مسابقات شرکت کنیم . هنوز بودجه شرکت برای فوتسال بسته نشده است . حتی اگر ما بودجه را هم مشخص کرده بودیم ، بازهم در جام حذفی شرکت نمی‌کردیم چون هیچ اتفاقی برای قهرمان آن نمی‌افتد . اولا در نامه‌ای که به ما زدند ، نگفتند قرار است قهرمان به تورنمنت خارجی اعزام شود . من در خبرها خواندم که یک تورنمنت خارجی یا داخلی برای قهرمان درنظر گرفته‌اند . در حالی که خودم هم می‌توانم تیم را به تورنمنت خارجی اعزام کنم و کمیته فوتسال باید جایزه نقدی برای قهرمان مشخص می‌کرد .

علی مرتضایی ؛ سرپرست تیم فرش‌آرای مشهد : هیچ نامه‌ای از سوی کمیته فوتسال درباره جام‌حذفی برای ما ارسال نشده است . شاید نامه را به هیات فوتبال داده‌اند اما چیزی به دست ما نرسیده است . حتی اگر نامه‌ای هم ارسال می‌شد نمی‌توانستیم شرکت کنیم چون نمی‌توان ظرف چند روز درباره حضور در یک تورنمنت تصمیم‌گیری کرد . به خصوص این که این اتفاق در روزهای پایانی سال پیش و روزهای ابتدایی سال جدید افتاده است . هنوز وضعیت بودجه باشگاه مشخص نیست و از طرفی هم تیم امید ما به تازگی در لیگ برتر شرکت کرده است ؛ بنابراین تیم نمی‌توانست بلافاصله وارد جام حذفی شود . تیم‌های دیگری مثل گیتی پسند اصفهان ، حفاری اهواز ، شهرداری رشت ، هیات فوتبال قم ، آتلیه قم ، پیرادل مشهد و پرسپولیس خوزستان نیز در لیگ امیدها شرکت کرده بودند و اگر زمان جام‌حذفی بد نبود ، می‌توانستند وارد این مسابقات شوند .

حسین کاظمی ، سرپرست تیم حفاری اهواز : با توجه به این که بودجه باشگاه برای سال جدید بسته نشده ، مجاز به فعالیت در هیچ تورنمنتی نیستیم . به اعتقادم موضوع جام حذفی را باید از یک سال پیش مطرح می کردند تا آن را در کتابچه ورزشی قرار می‌دادیم . متاسفانه این موضوع در اسفند ۱۳۹۶ مطرح شد و در عرض یک ماه نمی‌شد برنامه‌ریزی کرد .

رسول قلی‌زاده ، مدیرعامل باشگاه آتلیه طهران قم : ما مهلت کافی برای اعلام آمادگی نداشتیم ؛ تصمیم گرفته بودیم در جام حذفی شرکت کنیم اما زمانی که خواستیم اعلام آمادگی کنیم ، زمانش تمام شده بود ! این کار را خیلی زود انجام دادند و اگر مهلت جدیدی بدهند ، مطمئنا حداقل چهار- پنج تیم اعلام آمادگی‌ می‌کنند . تیم ما در حال تمرین است و آمادگی کامل برای حضور در جام حذفی دارد .

با توجه به اعلام آمادگی شهروند ساری به عنوان تنها تیم لیگ برتری برای شرکت در جام حذفی و حضور مدیرعامل این باشگاه در هیات رییسه سازمان لیگ ، این شائبه به وجود آمده است که برنامه‌ریزی اشتباه به دلیل نفوذ سعید نجاریان به وجود آمده است . از طرفی موضوع اعزام قهرمان جام‌حذفی به تورنمنت خارجی در نامه ارسالی به باشگاه‌ها درج نشده بود تا این احتمال تقویت شود و شهروند ساری به عنوان تنها تیم لیگ برتری حاضر در جام حذفی ، مدعی اصلی قهرمانی و اعزام به تورنمنت خارجی باشد .

اخبار را حرفه ای دنبال کنید !

افزودن دیدگاه