شمس : چرا ۲۸ مربی با مدرک سطح سه جهان دیده نمی شوند !

0
179

به نشر از اخبار فوری فوتسال و به نقل از ایسنا :

حسین شمس در مورد لغو حضور تیم‌ ‌ملی فوتسال ایران در تورنمنت هشت جانبه کویت که قرار است با حضور تیم‌های مطرح برگزار شود ، توضیح داد : آقایان با حضور ایران در این تورنمنت مخالفت کردند و حتی اجازه ندادند که هیچ تیم دیگری از کشورمان به عنوان منتخب لیگ یا باشگاه‌هایی مثل مس یا گیتی پسند نیز در آن شرکت کند . این تورنمنت ۸۰ هزار دلار پاداش داشت و تمام هزینه‌های آن با کویتی‌ها بود اما این فرصت بزرگ را نه خودشان استفاده کردند و نه اجازه دادند تیم دیگری استفاده کند . احتمالا آن‌ها ترسیده‌اند که موفقیت‌های خودشان تحت الشعاع موفقیت تیم دیگری در این تورنمنت قرار گیرد . پیامک‌های زیادی به مهدی تاج زدم و حتی به حضور تیم‌های مطرح جهان نیز ، اشاره کردم اما هر چه که گفتیم با وجود استقبال کلامی ، توجهی نشد و در نهایت خودشان در کمیته‌ فنی با حضور تنها یک کارشناس تصمیم گرفتند .

او افزود : آقایان آن‌قدر حسود هستند که اجازه ندادند هیچ تیم دیگری به جز خودشان به این تورنمنت بروند . فکر می‌کنم دلیل نرفتن تیم‌ ‌ملی به کویت ، اختلافات داخل تیم و افشاگری‌های اخیر توسط ملی‌پوشان باشد . آن‌ها ترسیدند که چند بازیکن معترض را به تیم دعوت کنند و با نیامدن‌شان ، حاشیه‌ها بیش‌تر شود . متاسفانه در تمام تورنمنت‌های اخیر یک تیم خاص شرکت کرده است و همه می‌دانند تیم‌ ‌ملی ایران در بازی‌های داخل سالن ترکمنستان ، جام ملت‌های آسیا و مقدماتی آسیا از یک ترکیب استفاده کرد . آن‌ها حتی مقابل افغانستان و تاجیکستان هم تیم اصلی را بردند . خدا وکیلی یا نمی‌دانید و یا خودتان را به خواب زده‌اید ، پس بقیه بازیکنان چه می‌شوند . این همه دروازه‌بان در لیگ حضور دارند اما هنوز با دو دروازه‌بان از جام جهانی تا به امروز بازی کرده‌ایم . این کار را می‌کنید که چه شود ؟ پس چه زمانی باید دروازه‌بانانی مانند مسعود محمدی دیده شوند ؟

سرمربی پیشین تیم‌ ‌ملی یکی دیگر از دلایل شرکت نکردن تیم‌ ‌ملی در تورنمنت کویت را ترس از باخت ، عنوان کرد و گفت‌ : پیش خودشان گفته‌اند اگر در کویت ببازیم موفقیت‌های اخیر ما زیر سوال می‌رود . مگر کسی به دنبال برد و باخت شما است ؟ من هم زمان حضورم در تیم‌ ‌ملی بارها باخته‌ام اما یک نفر نگفت بالای چشمت ابرو است . چرا این قدر از باخت‌ می‌ترسید ؟ من با توجه به این که سال‌ها در فوتسال کویت حضور داشتم ، شخص هماهنگ کننده کویتی را به عباس ترابیان وصل کردم و ترابیان هم موافق رفتن بود . ضمن این که با توجه به روابط دیپلماتیک ایران و کویت ، این تورنمنت می‌توانست این روابط را تحکیم بخشد اما مسوولان فدراسیون چون دید ندارند ، این مسائل را نتوانستند ببینند . متاسفانه تیغ دست زنگی مست افتاده است . آن‌ها نه تنها فوتسال را نمی‌بینند ،‌ بلکه روابط دیپلماتیک را هم در نظر نمی‌گیرند .

شمس تاکید کرد : چرا تیم‌ ‌ملی المپیک را به این تورنمنت اعزام نکردید ؟ والله فوتسال این مملکت قرار است بعد از شما هم به راهش ادامه‌ دهد ؛ چه زیرسازی‌ای کرده‌اید ؟ چه بازیکنانی جایگزین نسل فعلی خواهند شد . سرمربی‌گری تیم “ ب ” را هم به ناظم الشریعه داده‌اند اما نمی‌دانم چه کسی این انتخاب را کرده است . ۲۸ مربی در کشورمان داریم که مدرک سطح سه جهان را دارند . مدرکی که هیچ کشوری نتوانسته است آن را پاس کند ؛ آیا نباید از این پتانسیل‌ استفاده کنیم ؟ از تیم نونهالان گرفته تا تیم بزرگسالان را به یک نفر داده‌اند . حتی استعدادیابی نونهالان را هم سرمربی تیم‌ ‌ملی بزرگسالان انجام می‌دهد . اصلا اجازه نمی‌دهند که کسی جلو بیاید ؛ مبادا کسی پیدا شود که محبوبیتی به دست آورد . این داستان تا چه زمانی ادامه‌ خواهد داشت و همه سکوت خواهند کرد ؟ هیچ کس در شرایط فعلی حرفی نمی‌زند که یک وقت به تریج قبای آقایان بر نخورد .

پیشکسوت فوتسال در بخش دیگری از این گفت‌وگو به رد شدن سایر پیشنهاداتش در فدراسیون فوتبال اشاره کرد . حسین شمس با بیان این که پیشنهاد داده بود اگر تیم‌ ‌ملی قصد شرکت در تورنمنت کویت را ندارد ، وحید شمسایی در قالب تیم دیگری به این مسابقات برود تا بتواند تعداد گل‌هایش را افزایش دهد ، افزود : هر وقت اسم وحید شمسایی را جلوی آقایان می‌آوریم از ما فرار می‌کنند . نمی‌دانم چه ترسی از او دارند . چرا با حضور گیتی پسند یا مس در این تورنمنت موافقت نکردند ؟

او هم‌چنین به پایان تلخ فوتسال ایران در سال ۹۶ پرداخت و گفت‌ : با وجود این که تیم‌ ‌ملی امسال قهرمان آسیا شد اما سال را با تلخی به پایان می رسانیم . ما نمی توانیم چشممان را به روی بی مدیریتی در لیگ ببندیم و تنها به افتخارات ببالیم . دیروز ( یک‌شنبه ) جلسه مدیران باشگاه‌ها با رییس فدراسیون فوتبال بود اما بسیاری از مدیران به این جلسه نیامدند ، چون دیگر امیدی ندارند و می‌دانند خود آقایان هر تصمیمی که بخواهند را می‌گیرند . می‌دانم گفتنش برای آقایان تلخ است اما کسی شما را قبول ندارد . چرا صندلی‌های‌تان را رها نمی‌کنید ؟ اهالی فوتسال و باشگاه‌ها شما را نمی‌خواهند . هر چه هم به تاج می‌گویم ، گوشش شنوا نیست ، چون کفاشیان در مجمع برایش رای جمع‌آوری کرده است و نمی‌تواند به او “ تو ” بگوید . دورهمی درست کرده‌اند و می‌گویند “ گور پدر فوتسال بدبخت ” . همه نشسته‌اند و در حال‌ تماشای مرگ این مریض رو به موت‌اند . ببینید امسال چند تیم می‌خواهند امتیازشان را بفروشند . اگر شما مدیریت می‌کردید این‌همه تیم فراری نمی‌شدند . این فوتسال برایشان چه دارد که بخواهند بمانند و هزینه کنند ؟ فوتسالی‌ها عطای ماندن را به لقایش می‌بخشند اما غیرفوتسالی‌های چسبیده ، ول‌کن ماجرا نیستند !

اخبار را حرفه ای دنبال کنید !

افزودن دیدگاه