اصغر رحیمی : سهمیه فوتسال ایران برای المپیک هنوز تائید نشده است !

0
229

به نشر از اخبار فوری فوتسال و به نقل از مهر :

سرپرست کاروان ایران در بازی های المپیک جوانان با اشاره به اقدامات فرهنگی انجام شده برای این کاروان گفت : هنوز سهمیه فوتسال از طرف کمیته بین المللی المپیک تائید نشده است .
اصغر رحیمی درباره وضعیت کاروان ایران برای حضور در بازی های المپیک جوانان گفت : تا به امروز همچنان ۸ سهمیه انفرادی در رشته های وزنه برداری ، تیر و کمان و تیراندازی ( ۲ سهمیه ) همراه با سوارکاری و روئینگ ( یک سهمیه ) از طرف کمیته بین‌المللی المپیک تعریف شده است . البته در بخش فوتسال پسران هم صاحب سهمیه شده ایمن اما هنوز IOC این سهمیه را تأیید نکرده است .

وی با بیان اینکه مشکلی در رابطه با سهمیه المپیکی فوتسال وجود ندارد یادآور شد : البته کمیته بین‌المللی المپیک در رابطه با المپیک جوانان ، وضعیت سهمیه ای رشته ها را ابتدا به فدراسیون های داخلی اعلام می کند و سپس کمیته ملی المپیک را در جریان قرار می دهد اما در رابطه با فوتسال پسران هنوز اطلاع رسانی نشده است . با این حال روی ۱۰ سهمیه این رشته حساب کرده ایم .

سرپرست کاروان ایران در بازی های المپیک آرژانتین با اشاره به اینکه ایران در فوتسال دختران هم شانس کسب سهمیه المپیک را دارد ، به یک موضوع اشاره کرد و گفت : پیش از این در رشته های تیمی المپیک جوانان و به لحاظ اعزام هم زمان تیم در بخش پسران و دختران یک رشته محدودیت وجود داشت طوری که اگر در رشته گروهی ، تیم پسران یا دختران صاحب سهمیه می شد ، دیگر امکان کسب سهمیه برای تیم مقابل آن رشته وجود نداشت اما ظاهرا برای این دوره بازی های المپیک این محدودیت برداشته شده است و براین اساس دختران فوتسال هم شانس کسب سهمیه المپیک را دارند .

رحیمی خاطرنشان کرد : رقابت های فوتسال قهرمانی آسیا ، اردیبهشت سال آینده در تایلند برگزار می شود . تیم ایران برای دفاع از عنوان قهرمانی خود در این مسابقات شرکت می کند . این مسابقات حکم انتخابی المپیک جوانان را هم دارد . پیش بینی ما این است که براساس پیشینه ای که تیم ایران در این مسابقات دارد بتواند هم قهرمانی خود را تکرار کند و هم صاحب سهمیه شود .

وی ادامه داد : در مجموع اینکه احتمالا کاروان ایران به لحاظ تعداد نفرات اعزامی برای المپیک جوانان یک رکورد بزند . در دو دوره پیشین این بازی ها، ایران به ترتیب صاحب ۵۲ و ۱۶ سهمیه شد اما تا به امروز علاوه بر ۸ سهمیه انفرادی ، در سهمیه تیمی ( فوتسال پسران ) کسب کرده ایم و احتمال اینکه سهمیه فوتسال دختران را هم کسب کنیم خیلی زیاد است . در رشته ای مثل کشتی ، تکواندو و شمشیر بازی هم فروردین ماه وضعیت سهمیه ها مشخص می شود در تکواندو در سه وزن پسران ، دختران شانس کسب سهمیه داریم . با این اوصاف احتمال اینکه ترکیب کاروان ایران بزرگتر از دوره گذشته شود ، خیلی زیاد است .

سرپرست کاروان ایران در بازی های المپیک جوانان ایران در ادامه و با تأکیدبر اینکه مبنای برگزاری این بازی ها تبادلات فرهنگی است به اقدامات انجام شده در این زمینه اشاره کرد و گفت : تمام کشورهای شرکت کننده در المپیک جوانان باید مدرسه ای را به کمیته برگزاری بازی ها معرفی کنند تا میان این مدرسه و کمیته برگزاری از طریق اسکایپ تبادلات فرهنگی صورت گیرد و در این راستا مدرسه دخترانه مهدوی را به کمیته برگزاری بازی ها معرفی کردیم تا اقدامات فرهنگی از طریق این مدرسه صورت گیرد .

رحیمی همچنین در پاسخ به این پرسش که « آیا برای مدال آوران در بازی های المپیک جوانان هم پاداشی لحاظ می شود ؟ » ، گفت : درست است که این بازی ها بیشتر برای تبادلات فرهنگی برگزار می شود و مسائلی مثل اخلاق در آن اهمیت بیشتری دارد اما نمی توان اهمیت مدال آوری را نادیده گرفت قطعاً برای مدال آوران این بازی ها نیز پاداشی لحاظ خواهد شد .

سرپرست کاروان ایران در بازی های المپیک جوانان تأکید کرد : در نشست هایی که به منظور تعیین پاداش مدال آوران بازی های آسیایی برگزار می شود ، بررسی و تصمیم گیری لازم برای قدردانی از مدال آوران المپیک جوانان انجام خواهد شد .

اخبار را حرفه ای دنبال کنید !

افزودن دیدگاه