اختصاصی | لیگ بانوان فوتسال کشور نمره قبولی نگرفت !

0
269

رشد فوتسال ایران در سطح جهانی توقعات را از این رشته در داخل کشور بالا برده است . هم اکنون با تمام کم و کاستی ها میتوان لیگ فوتسال مردان ایران را یکی از قوی ترین لیگ های سطح دنیا نامید اما در بخش زنان بسیار ضعیف عمل شده است . قوانین من در آوردی مسئولی برگزاری این مسابقات سئوالات زیادی را در ذهن اهالی فوتسال به وجود آورده است . سئوالاتی از قبیل :
به چه دلیل به هر تیم اجازه داده شده است که در طول فصل در یک بازی خارج از خانه حضور نیابد ؟
چه دلیلی وجود دارد که تیمهایی که بالای ۱۰ گل از هر تیم دریافت میکنند در لیگ باشند ؟ آنها چه سودی برای فوتسال خواهند داشت ؟
به چه دلیل سر مربی تیم ملی فوتسال زنان باید سرمربی یک تیم لیگ برتری این بازیها باشد ؟ و این مسئله چه تاثیر در بازی بازیکنان تیمهای حریف تیم این مربی خواهد داشت ؟
این سئوالات اذهان خیلی از اهالی فوتسال را مشغول خود کرده است .
قطعا یک تیم ملی خوب از دل یک لیگ خوب به دست می آید لیگی که اکنون آنچنان رونقی ندارد و حتی بازیکنان تیم ملی تنها از سه تیمش انتخاب میشوند و برخی تیمها نیز به شدت مشکل مالی داشته و حتی هزینه ایاب و ذهاب خود را تامین نمیکنند .
قطعا نگاهها به لیگ برتر بانوان کشور بایستی عوض شود و در این میان وظیفه فدراسیون فوتبال بسیار سنگین است . آنها بایستی تمهیدات ویژه ای را برای سال آینده در نظر بگیرند و همچنین استانداردسازی های فوتسال آقایان را که در شرف انجام است به مرور در فوتسال بانوان نیز حاکم نمایند .
در واقع هر چقدر مسئولین برگزاری این بازیها اهمیت بیشتری به برگزاری و شیوه و کیفیت اجرای لیگ بدهند قطعا لیگ پویا تری را خواهیم دید .
هر چند برخی مسئولین برگزاری این بازیها خیلی از انعکاس اخبار بد بازیها روی خوشی به اصحاب رسانه نشان ندادند و حتی برخی تیمها را تهدید کردند که اجازه مصاحبه با رسانه ها را ندارند اما قطعا در صورت انعکاس اخبار و کمی و کاستی های لیگ بانوان به بهتر شدن آن کمک خواهد کرد حتی اگر برخی از مسئولین از این کار خوششان نیاید .

اخبار را حرفه ای دنبال کنید !

افزودن دیدگاه