ترابیان : خودمان به فوتسال اهمیت ندهیم ، دیگران دل‌سوزی نخواهند کرد / ۶ هفته به زمان برگزاری لیگ برتر فوتسال اضافه می‌شود !

0
213

به نشر از اخبار فوری فوتسال و به نقل از تسنیم :

رئیس کمیته فنی و توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی فدراسیون فوتبال از افزایش شش هفته‌ای مدت زمان برگزاری مسابقات لیگ برتر فوتسال در سال آینده خبر داد .

عباس ترابیان پس از جلسه امروز ( یکشنبه ) رئیس فدراسیون فوتبال با مدیران باشگاه‌های فوتسال ، اظهار داشت : اولاً در جلسه امروز بعضی از مدیران عامل باشگاه‌ها نیامده بودند که کمال کم‌لطفی‌شان بود . شاید هر کدام دلایل خاص خودشان را داشتند و آن را خواهند گفت .

وی افزود : به‌هرحال در جلسه‌ای که رئیس فدراسیون فوتبال ، دبیر کمیته و خیلی از مسئولان فدراسیون حضور دارند و همه برای سرنوشت فوتسال دور هم جمع می‌شوند ، توقع می‌رود که مدیران باشگاه‌ها هم اهمیت ویژه‌ای به جلسه بدهند . اگر اشکالی در نوع دعوت به جلسه هست ، دوستان بگویند که برای دفعات بعد دیگر چنین اتفاقاتی تکرار نشود . اگر خودمان به فوتسال اهمیت ندهیم ، دیگران که دل‌سوزی نخواهند کرد . این توقعی است که از مدیران باشگاه‌ها می‌رود که به این نکات توجه ویژه‌ای داشته باشند .

رئیس کمیته فنی و توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی فدراسیون فوتبال با اشاره به موارد مطرح شده در جلسه امروز ، خاطرنشان کرد : جلسه خوبی بود که در آن راجع‌به اساسنامه سازمان لیگ و بحث حرفه‌ای‌سازی باشگاه‌ها صحبت شد . موضوع حرفه‌ای‌سازی یک مورد خیلی جدی است که توسط AFC مطرح شده و ما هم قدرت انتخاب نداریم و کاری است که باید انجام بدهیم .

تربیان ادامه داد : AFC همه کشورها را ملزم کرده تا سال ۲۰۱۹ باشگاه‌های خود را حرفه‌ای کنند . ایران هم به‌عنوان اولین کشور قرار است این کار را انجام بدهد . ایران به‌عنوان الگوی این ماجرا در AFC مطرح شده است . در جلسه امروز هم مدارک مربوط به استانداردسازی ریزبه‌ریز به مدیران باشگاه‌ها توضیح داده شد . ما می‌گوییم زمانی که این موضوع مطرح شده ، باید انجام شود . AFC تأکید کرده که باشگاه‌ها باید به استاندارد لازم برسند . باید یک شرکت ممیزی انتخاب کنیم که این کار را انجام بدهد . باشگاه‌ها باید کارهای خودشان را انجام بدهند و سپس تصمیمات به کمیسیون بدوی برود . گرفتن مجوز هم هر سال باید تکرار شود .

وی در پاسخ به این سؤال که « چه برنامه‌ای دارید که همانند سال گذشته باشگاه‌ها در اواسط برگزاری لیگ برتر به یکباره از مسابقات خارج نشوند ؟ » ، تصریح کرد : باشگاه‌ها یا مشکلات مدیریتی پیدا می‌کنند و یا رفتار مالی یا فشار مالی روی خود می‌بینند که چنین کاری انجام می‌دهند . به‌هرحال فوتسال درآمدزایی مالی چندانی ندارد و روی باشگاه‌ها فشار می‌آید . ان‌شاءالله با اسپانسر به توافق برسیم و تمام مسابقات مثل فوتبال انجام شود تا به باشگاه‌ها کمک شود . حتی در ارتباط با لباس تیم‌ها هم که قرار شده یک تخفیفی بگیریم و با شرکت پیشنهاددهنده به توافق برسیم .

رئیس کمیته فنی و توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی فدراسیون فوتبال در مورد زمان آغاز لیگ برتر فوتسال ، یادآور شد : با توجه به اینکه قرار است امسال پلی‌آف داشته باشیم ، شش هفته به زمان برگزاری لیگ اضافه می‌شود و لیگ باید زودتر شروع شود . حالا از چه زمانی آغاز شود ، معلوم نیست و هیئت رئیسه به‌زودی این موضوع را اعلام خواهد کرد . برخی اعتقاد دارند که قبل از جام جهانی ( فوتبال ) شروع کنیم ، اما هنوز زمان دقیقش مشخص نشده است .

اخبار را حرفه ای دنبال کنید !

افزودن دیدگاه