جاوید دلخوری اش از سرمربی را علنی کرد !

0
496

مهدی جاوید با شرکت نکردن در جشن قهرمانی تیم ملی ایران ، در جام ملت‌های آسیا نشان داد از موضوعی ناراحت است . وحید شمسایی نیز اعلام کرد بعد از صحبت با جاوید متوجه شده حرف‌های او بوی خداحافظی می‌دهد . در کنار جاوید ، فرهاد توکلی نیز از تیم ملی خداحافظی کرد و احمد اسماعیل پور همچون جاوید ، پست‌های معنادار در فضای مجازی منتشر کرد تا این حرکت تبدیل به اعتراض دسته‌جمعی شود . مهدی جاوید بعد از گذشت یک ماه از جام ملت های آسیا ، سکوتش را شکست و در گفت‌وگویی ، پشت پرده ناراحتی او و دو ملی‌پوش دیگر را رسانه‌ای کرد .

متن کامل این مصاحبه را در ادامه می‌خوانید :

در جشن قهرمانی تیم ملی غایب بودی . دوست داشتی بهترین بازیکن شوی ؟

بهترین بازیکن شدن به دوست داشتن نیست ، به شایستگی است . بازیکنان شایسته زیادی داریم اما اتفاق و ناراحتی که برای من ، احمد اسماعیل پور و فرهاد توکلی پیش آمده ، مختص یک تورنمنت نیست و چند سال ، جریان دارد اما این مشکل یک زمان بیرون می زند . منِ مهدی جاوید که ۳۱ سالم است ، انتظار دارم اتفاقات خوب بیفتد و همه بازیکن ها به یک چشم دیده شوند . ما سرباز تیم ملی هستیم و مسئولیت سنگینی داریم اما می خواهیم اگر زحمتی می کشیم دیده شود .

دقیق تر توضیح می دهی ؟

فوتسال ما خیلی مظلوم است و در این مظلومیت بازهم یک عده مظلوم واقع شده اند . قبل از رفتن به جام ملت های ۲۰۱۸ به خودم گفتم که تفکرت درباره مهندسی شدن جریان از بیرون زمین اشتباه است . به خودم گفتم اتفاقات را خیلی بد می بینی . به همین خاطر خواستم یک بار دیگر تلاش کنم و ببینم اتفاقی می افتد یا نه .

از ناظم الشریعه ناراحت بودی ؟ ظاهرا او گفته بود بازی جاوید به چشم نمی آید و از حسن زاده تعریف کرده بود . مگر با حسن زاده رفیق نیستی ؟

اتفاقا باهم خیلی دوست هستیم و بازی ما در زمین نشان می دهد چقدر هماهنگیم . بین چهار بازیکنی که در ترکیب اولیه باهم بازی می کنیم بینش یکسانی وجود دارد . بازیکنان خیلی با هم رفیقند اما از ناظم الشریعه ناراحت شدم چون گفت بازی توکلی و جاوید در جام ملت ها به چشم نیامد . در حالی که در دو سال اخیر کسی به اندازه من گل نزده است . اما جاوید را به گل زدن نمی شناسند بلکه به پاس گل زدن می شناسند . حال منی که بیشترین گل را زده ام و مرا به پاس گل دادن می شناسند ، چطور به چشم نیامده ام ؟ به چشم نیامدن ، به خاطر اتفاقات عامدانه ای است و سرمربی تیم ملی هم روی آن صحه می گذارد ؛ این دردش زیاد است .

گفته می شود می خواهی از تیم ملی خداحافظی کنی ؟

به این موضوع فکر می کنم . چون چند سال است که اتفاق تکراری می افتد و هیچ مورد مثبتی ندیدم که بگویم من اشتباه می کنم اما در نهایت دیدم نه ؛ انگار قرار نیست چیزی عوض شود . اینکه هر سال ما دیده نمی شویم . هر عملکری داشته باشم بازهم می گویند دیده نشدی . ۳۸ گل در ۲۰ بازی بی سابقه بود اما در زمان انتخاب بهترین بازیکن لیگ به صورت علنی گفتند جایزه را به تو نمی دهیم ؛ چون تو آقای گل شدی . در حالی که دو ماه قبل از آن طارمی هم آقای گل شد و هم بهترین بازیکن . در نظرسنجی انتخاب بهترین های لیگ ، همه آیتم ها را می پرسند به جز بهترین بازیکن . بهترین دروازه بان ، مربی ، و یک سری جایزه های من در آوردی را دادند . اشتباهم در سال ۹۶ حضور در مراسم بهترین ها بود چون آنقدر انتخابات بدی کردند که به نظرم زننده بود . خود فوتسالی ها این انتخاب ها را قبول نداشتند . حضورم در این مراسم دو دلیل داشت ، دلیل اول خواهش وحید شمسایی بود و همچنین تیم ملی عازم مسابقات داخل سالن بود و با تیم ملی به مراسم برترین ها رفتیم .

در مسابقات داخل سالن هم آقای گلی شدی ؟

بله اما دیده نشدم ! هر چه جلوتر می رویم انتظار داریم اتفاق خوب بیفتد . به خودم می گویم بس است ، یک سال ، دو سال . آسیایی ، باشگاهی ، جهانی ، ملی ؛ همه تکراری شده است . الان اوضاعی شده که اگر توپ هم غیب کنی ، اتفاقی نمی افتد !

خیلی دلت پر است .

به این خاطر که احساس کردیم باید نشان دهیم از یک اتفاق ناراحت هستیم . از ما که گذشت اما امیدواریم عدالت برای جوان ها باشد .

چرا نمی خواهی لژیونر شوی ؟

اگر بخواهم لژیونر شوم دوست دارم سطح تیمش از لیگ ایران بالاتر باشد . سه سال پیش از لیگ اسپانیا پیشنهاد داشتم اما به خاطر قرارداد با گیتی پسند نتوانستم بروم .

اخبار را حرفه ای دنبال کنید !

افزودن دیدگاه