سنگ سفیدی : اتفاقی در جام ملتها نیفتاده که کسی ناراحت شود !

0
155

به نشر از اخبار فوری فوتسال و به نقل از مهر :

محمدرضا سنگ سفیدی درباره قهرمانی تیم ملی فوتسال ایران در جام ملتهای آسیا گفت : قبل از جام ملتها ، تیم های مختلف خودشان را در بازی های داخل سالن محک زده بودند . شرایط طوری بود که هر تیمی به ایران گل می زد انگار قهرمان شده است ! ما می خواستیم از عنوان قهرمانی دوره قبل دفاع کنیم . در مرحله گروهی هم مشکل خاصی نداشتیم و سپس تایلند ، ازبکستان و ژاپن را از پیش رو برداشتیم .

بازیکن تیم ملی فوتسال ایران ادامه داد : تایلندی ها به واسطه شکست سنگین در بازی های داخل سالن ، برای مسابقه در جام ملتها با ایران خیلی شلوغ کرده بودند . رسانه های این کشور اعلام می کردند بازی با ایران جنگ است ولی توانستیم با اختلاف آنها را شکست بدهیم . ازبکستان را هم از پیش رو برداشتیم . در فینال با ژاپنی بازی کردیم که حتی اگر می باخت چیزی را از دست نمی داد چون با تیم سوم جهان دیدار می کرد .

سنگ سفیدی درباره رمز موفقیت ایران برابر ژاپن تاکید کرد : کادر فنی به خوبی ژاپن را آنالیز کرده بود . به ما گفته شد که هرچه از زمان مسابقه بگذرد بر ژاپن مسلط تر می شویم و همین اتفاق هم افتاد . در روزی که هیچ گلی از حریف دریافت نکردیم توانستیم ۴ بار دروازه آنها را باز کنیم و به عنوان قهرمانی برسیم .

وی درباره اینکه آیا از سرمربیان تیم های حریف ایران تاکتیک های روانی قبل از شروع مسابقات سر زده بود یا خیر ؟ تاکید کرد : مربی اکثر تیم های مدعی از کشورهای بزرگی مثل اسپانیا هستند . آنها مثل بعضی از مربیان آسیایی نیستند که اعصاب بازیکنان حریف را به هم بریزند . این مربیان خودشان را مقابل ایران از پیش بازنده می دانستند و این افتخاری برای ما بود . شرایط تیم ملی فوتسال ایران آنقدر خوب است که در چین تایپه به چشم دیدم خیلی از مربیان جهان دوست داشتند سرمربی تیم ملی ما باشند .

ملی پوش فوتسال ایران درباره اینکه ایران برای جام جهانی ۲۰۲۰ باید چه برنامه ای داشته باشد ؟ تصریح کرد : ما در آسیا مشکلی نداریم . همه تیم ها از ایران می ترسند و به نوعی سلطان فوتسال آسیا هستیم اما در دیگر قاره ها ، کشورهای مختلف در حال کار و پیشرفت هستند . اگر می خواهیم رتبه سومی جام جهانی خود را ارتقا بدهیم باید برنامه ریزی دقیق تری داشته باشیم و با تیم های مطرح و بزرگتری مثل برزیل ، اسپانیا ، ایتالیا و پرتغال بازی کنیم . اگر بخواهیم به خواب برویم ، در جام جهانی بعدی به مشکل خواهیم خورد .

سنگ سفیدی در پایان درباره ناراحتی بعضی از ملی پوشان در پایان جام ملتها و انتشار یک پست مشترک در صفحه شخصی خودشان ، گفت : هیچ اتفاقی در چین تایپه رخ نداد که کسی بخواهد ناراحت بشود . حداقل من چیزی ندیدم . بزرگترین عامل موفقیت تیم ملی همدلی و صمیمیت بچه ها بود و فرقی نداشت چه کسی بهترین بازیکن یا آقای گل شود . هدف همه ما قهرمانی بود .

اخبار را حرفه ای دنبال کنید !

افزودن دیدگاه