کنفراس خبری سرمربیان ویتنام و ازبکستان !

0
582

کنفراس خبری سرمربیان ویتنام و ازبکستان پیش از دیدار این دو تیم در مرحله یک‌چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۸ :

میگل رودریگو سرمربی تیم ملی ویتنام می‌گوید تجربه بازیکنانش در طول سال ، عامل تعیین کننده در مرحله یک‌چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا خواهد بود .
ویتنام بعد از شکست در دیدار نخست مقابل مالزی ، با دو پیروزی مقابل بحرین و چین تایپه به مسابقات بازگشت و به عنوان تیم نخست گروه A به این مرحله رسید . در حالی که ازبکستان بعد از دو برد خوب مقابل کره جنوبی و تاجیکستان در آخرین بازی مغلوب ژاپن شد و با قرار گرفتن در جایگاه دوم گروه B حریف ویتنام شد .
دیدار دو تیم در این مرحله تکرار بازی آنها در یک‌چهارم نهایی المپیک داخل سالن آسیا -عشق آباد ۲۰۱۷ است . در آن دیدار ازبکستان موفق شد ۲ بر ۰ ویتنام را شکست دهد . اما رودریگو ادعا می‌کند که ویتنام نسبت به آن بازی‌ها پیشرفت کرده و باتجربه‌تر شده است .
مربی سابق ژاپن که با این تیم دو قهرمانی در سال‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۴ را کسب کرده است ادامه می‌دهد : ” در بازی‌های داخل سالن آسیا آن‌ها پیروز شدند . زیرا استخقاق آن را داشتند و برتر از ما بودند . من اعتقاد دارم تحریه یک عامل کلیدی دز این بازی است . بخصوص در لحظات حساس بازی . آنها به این بازی علاقه دارند . اما ما می‌دانیم چگونه به برتری برسیم . ما فردا باید بیشتر از ۱۰۰ درصد توان خود را در این بازی بگذاریم . به خوبی دفاع کنیم و موثرتر بازی کنیم . ”
ازبکستان چهار بار به مقام نایب قهرمانی آسیا دست پیدا کرده و هیچ‌گاه موفق به کسب مقام قهرمانی نشده است .

باخودیر اخمدوف ادعا دارد به نتایج گذشته کاری ندارد و هر روز برای بهتر شدن می‌جنگد .
سرمربی ازبکستان می‌گوید : ” تجربه ما از گذشته هر زمانی به کمک ما می‌آید . اما ما باید فراموش کنیم در ترکمنستان چه نتیجه‌ای گرفته‌ایم . آن بازی در گذشته بود و ما باید به آینده فکر کنیم. در مرحله گروهی ما خودمان اجازه دادیم از اشتباهاتمان استفاده کنند . اما در مرحله حذفی نمی‌توانیم چنین اشتباهاتی مرتکب شویم . ویتنام به خوبی و با اطمینان در طول مسابقات بازی کرده است . بنابراین ما باید برای کسب پیروزی در این بازی بهترین خودمان باشیم . ”

اخبار را حرفه ای دنبال کنید !

 

افزودن دیدگاه