کنفراس خبری سرمربیان لبنان و عراق !

0
317

کنفراس خبری سرمربیان لبنان و عراق پیش از دیدار این دو تیم در مرحله یک‌چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۸ :

لبنان و عراق هر دو از غرب آسیا در دیداری تماشایی مقابل هم قرار خواهند گرفت .
سرگروه گروه D بازی‌های را با تساوی مقابل قرقیزستان آغاز کرد . اما با برتری مقابل تایلند و اردن توانست به عنوان سرگروه به دور یک‌چهارم نهایی صعود کند . از سویی عراق دو دیدار اول خود مقابل چین و میانمار با با پیروزی پشت‌سر گذاشت و با شکست مقابل مدافع عنوان قهرمانی به عنوان تیم دوم گروه C حریف لبنان شد .
با وجود شکست در مقابل ایران در آخرین دیدار دور گروهی هثیم عباس سرمربی تیم ملی عراق آن دیدار را یک آماده‌سازی مناسب برای رویارویی مقابل لبنان دانست .
سرمربی سابق نفت الوسط عراق می‌گوید : ” بازی مقابل ایران برای ما بسیار دشوار بود . هر دو تیم پیش از آن مسابقه جوار حضور در این مرحله را بدست آورده بودیم . بنابراین هدف ما تنها آماده‌سازی برای حضور در این مرحله و رویارویی با لبنان بود . هرچند متاسفانه مسابقه را واگذار کردیم . ”
لبنان و عراق پیش از آغاز بازی‌ها در بیروت دو دیدار دوستانه با یکدیگر برگزار کردند . در آن دو بازی عراق با نتایج ۵ بر ۱ و ۳ بر ۲ مقابل لبنان شکست خورد . عباس می‌گوید نسبت به آن بازی‌ها پیشرفت کرده‌اند .: ” لبنان یک تیم واقعا خوب است و ما می‌دانیم که مسابقه دشواری را خواهیم داشت . ما یک اردو آماده‌سازی در لبنان داشتیم که برای ما بسیار مفید بود . هر چند در دو دیدار دوستانه شکست خوردیم اما باید قبول کنیم که آن‌ها فقط جنبه آمادگی‌ برای ما داشت . شما نمی‌توانید یک بازی دوستانه را با یک بازی در جام ملت‌های آسیا مقایسه کنید . بین این دو تفاوت بسیاری وجود دارد . ما در طول زمان بهتر شده‌ایم . ”

شهاب‌الدین سفال‌منش سرمربی تیم ملی لبنان با این گفته عباس به شدت موافق است . مربی سابق تاسیسات دریایی بازی‌های دوستانه را برای بررسی شرایط تیمش خواند و ادامه داد : ” تفاوت بین یک بازی دوستانه و رسمی بدون شک وجود دارد . ما اخیرا با یکدیگر بازی کردیم . اما آنچه که از بازی دوستانه بدست آوردیم تنها کسب اطلاعات در خصوص یکدیگر نیست . بلکه بیشتر در مورد خودمان اطلاعات کسب کردیم و اینکه چگونه می‌توانیم بهتر باشیم . ما دیدیم که عراق شایستگی‌های خودش را در دیدار مقابل ایران نشان داد . آنها بازیکنان باتجربه ، سخت‌کوش و پرتلاش هستند . ما با اعماد به نفس بالا سعی می‌کنیم بهترین نتیجه را کسب کنیم . ”

اخبار را حرفه ای دنبال کنید !

افزودن دیدگاه