مربی لبنان : همه در تایپه از فوتسال ایران می‌گویند /  تایلند را بردیم که به ایران نخوریم !

0
206

به نشر از اخبار فوری فوتسال و به نقل از ایسنا :

سرمربی ایرانی تیم ملی فوتسال لبنان گفت : دوست داریم با تیم ملی ایران در فینال جام‌ملت‌های آسیا بازی کنیم .

تیم ملی فوتسال لبنان با هدایت شهاب سفال‌منش شگفتی‌ساز مرحله گروهی مسابقات جام ملت‌های فوتسال آسیا و با شکست دادن تیم مدعی تایلند و قرار گرفتن در رتبه نخست گروه D ، از رویارویی با ایران در مرحله یک‌چهارم نهایی گریخت .

شهاب سفال‌منش درباره موفقیت تیمش در این رقابت‌ها توضیح داد : ما از یک سال پیش در لبنان استارت زدیم و ابتدا تلفیقی از بازیکنان تیم المپیک و باتجربه‌ها را در ترکمنستان محک زدیم و سپس اسامی نهایی برای جام ملت‌ها مشخص شد . در واقع یک سال بسیار فشرده را در لبنان پشت سر گذاشتیم تا تیم فعلی آماده شود . لبنان پتانسیل زیادی دارد و کشور فوتسال خیزی است اما نیاز به نظم و انضباط تیمی دارد . لبنانی‌ها فردی را می‌خواستند که فوتسال را به آن‌ها آموزش دهد اما به لحاظ بودجه‌ای ، چندان وضعیت خوبی نداشتند .

او افزود : ما در مجموع ۲۸ روز برای آمادگی تیم زمان داشتیم و ۱۷ جلسه تمرین برگزار کردیم ، کمپ یک هفته‌ای برپا کردیم و ۴ بازی دوستانه هم با تیم‌های عراق و مالزی انجام دادیم . مشکلات ما مشابه مشکلات بازیکنان تیم ملی ایران است . ما هم دیر به چین تایپه وارد شدیم و مشکلاتی مثل تغییر زمان ، سردی هوا ، وضعیت هتل و زلزله را داشتیم .

سرمربی تیم ملی لبنان همچنین درباره اینکه با اول شدن در گروه ، از مقابله با ایران فرار کردند ، گفت : از اول می‌دانستیم اگر تیم دوم گروه شویم به ایران می‌خوریم . این اتفاق برای ما در انتخابی المپیک افتاده بود و فکر می‌کنم بدشانس‌ترین تیم در آسیا تیمی است که در مرحله حذفی به ایران بخورد . تیم ایران هم از نظر من نسل بسیار خوبی دارد و تیمی است که شخصیت قهرمان شدن در مسابقات را دارد بازیکنانش هم به لحاظ روانی آماده بازی با تایلند هستند .

سفال‌منش همچنین درباره پیروزی تیمش مقابل تایلند یکی از مدعیان قهرمانی اظهار کرد :‌ ما وقتی کیفیت بازی‌های لبنان را دیدیدم هم‌دل شدیم تا این تیم را شکست داده و در مرحله حذفی به ایران نخوریم . با کیفیتی که عراق مقابل ایران نشان داد ، کار راحتی هم مقابل این تیم در مرحله یک‌چهارم نهایی نداریم . با این حال هدف اولمان صعود از گروه و افزایش رده‌بندی جهانی لبنان بود . لبنان در هشت سال اخیر در سید سه قرار می‌گرفت اما با این مسابقات به جمع هشت تیم برتر برگشت . ما تا اینجا به اولین هدفمان رسیدیم ؛ از اینجا به بعد هر اتفاقی بیفتد ، شگفتی جدیدی برای ماست . عراق دو هفته در لبنان اردو زد و هزینه زیادی کرده است . اما تمام تلاشمان را می‌کنیم تا دست پر از زمین خارج شویم . اگر صعود کنیم ، دوست دارم با ایران بازی کنیم چون هر کشوری در آسیا باید افتخار کند مقابل ایران بازی‌ می‌کند .

مدرس بین‌المللی فوتسال همچنین تاکید کرد : در چین تایپه همه از فوتسال ایران صحبت می‌کنند . هر چه قدر که ایرانی‌ها در آسیا تیم‌های بیش‌تری داشته باشند نشان می‌دهد فوتسال از آن ایرانی‌هاست . بازی با ایران برای منِ مربی یک درس است . این شانس چقدر خوب است که در مرحله گروهی یا حداقل در مرحله نیمه نهایی به یک تیم رو کند . اگر خدا کمک کند و عراق را شکست دهیم و از نیمه نهایی هم عبور کنیم ، در فینال با ایران مصاف خواهیم کرد اما صحبت دراین‌باره خیلی زود است و ما ابتدا سد محکمی به نام عراق داریم .

سفال‌منش در پایان در پاسخ به این پرسش که آیا قراردادش را با لبنان تمدید خواهد کرد یا نه ، گفت : قرارداد من بعد از جام‌ملت‌ها با لبنان تمام می‌شود و به ایران برمی‌گردم تا ببینم مقصد بعدی کجاست . درخواست تمدید قرارداد را داده‌اند اما هنوز جواب نداده‌ام چون نیاز به استراحت دارم و باید به پیشنهادهای دیگر هم فکر کنم .

اخبار را حرفه ای دنبال کنید !

افزودن دیدگاه