فوتسال جام ملت‌های آسیا / پیشتازی ایران در آمارها !

0
489

به نشر از اخبار فوری فوتسال و به نقل از تارنمای رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا :

تیم ملی فوتسال ایران که با صدرنشینی گروه سی به مرحله یک‌چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۸ صعود کرد ، در آمارهای کنفدراسیون فوتبال آسیا از رقابت‌های مرحله گروهی پیشتاز است .

مسابقات فوتسال جام ملتهای آسیا ۲۰۱۸ از پنجشنبه ۱۲ بهمن در چین تایپه آغاز ‌شد.
بعد از انجام ۲۴ مسابقه از بین ۱۶ تیم ، هشت تیم صعود کردند . تیم ملی فوتسال ایران با ۱۱ عنوان قهرمانی و مدعی جام در همه آمارها پیشتاز مرحله یک چهارم نهایی است .
تیم ملی فوتسال کشورمان که مدافع عنوان قهرمانی این رقابت‌ها محسوب می‌شود ، در گروه سی با میانمار ، چین و عراق هم گروه شد و با مجموع ۹ امتیاز از سه بازی با اقتدار به یک چهارم نهایی راه یافت .
ژاپن در حال حاضر تنها تیم شرق آسیا در یک چهارم نهایی است . ویتنام و تایلند ( آسه آن ) ، ازبکستان و ایران ( جنوب و مرکز آسیا ) ، بحرین ، عراق و لبنان ( غرب آسیا ) هشت تیم راه یافته به مرحله بعدی را تشکیل می دهند .
سه بازیکن در دقیقه اول نیمه اول گلزنی کردند . کازویا شیمزو از ژاپن و مهدی جاوید و علی اصغر حسن زاده از ایران این سه بازیکن هستند .
حسن طیبی با هشت گل در صدر جدول گلزنان تا این مرحله از مسابقات است . طیبی در رقابت های سال ۲۰۱۶ ، ۱۱ گله شد . سوپهاووت توینکلانگ از تایلند با سه گل بیشتر آقای گل این رقابتها شد .
حسین عبدلی از عراق و میرویکای کائورو از ژاپن با ۳۸ سن ، مسن ترین بازیکنان حاضر در این تورنمنت هستند .
۱۶۰ گل در ۲۴ مسابقه مرحله گروهی به ثمر رسید که ۶.۶۷ گل در هر مسابقه است . در رقابت های مرحله گروهی تاشکند ۲۰۱۶ هم ، همین تعداد گل زده شد .
دو هزار و ۴۷۷ تماشاگر در ورزشگاه شینژوانگ به تماشای دیدار مالزی برابر چین تایپه نشستند که بالاترین آمار تماشاگران در این دوره از مسابقات است .
۳۸ هزار و ۲۵۰ بار تعداد دفعاتی است که فیلم گلزنی علی اصغر حسن زاده بازیکن سال فوتسال آسیا در اینستاگرام کنفدراسیون فوتبال آسیا مشاهده شد .
تیم های ملی فوتسال ایران و تایلند بر اساس برنامه اعلام شده یک چهارم نهایی فوتسال جام ملت های آسیا ساعت ۱۱ و ۳۰ دقیقه روز پنجشنبه به مصاف هم خواهند رفت .

اخبار را حرفه ای دنبال کنید !

افزودن دیدگاه