شمس : فوتسال ایران با صلابت تیم اول آسیا می‌شود /  پتانسیل قهرمانی در جام جهانی !

0
543

به نشر از اخبار فوری فوتسال و به  نقل از آنا :

سرمربی سابق تیم ملی فوتسال گفت : معتقدم با صلابت قهرمان آسیا می‌شویم ، به شرط آنکه با اعتماد به نفس لازم و با احتیاط به مصاف حریفان باقیمانده برویم .

حسین شمس در خصوص پیروزی‌های تیم ملی فوتسال در رقابت‌های جام ملت‌های آسیا گفت : شاگردان ناظم‌الشریعه بسیار با صلابت بازی‌ها را شروع کردند و موفق شدند در دو بازی اول‌شان ۲۵ گل به حریفان بزنند . این در حالیست که رقبای اصلی کشورمان در این رقابت‌ها با مشکل مواجه شدند و نتوانستند نتایج جالبی بگیرند .

وی ادامه داد : ژاپن ازبکستان را به سختی پشت‌سر گذاشت و مقابل کره‌جنوبی نیز نمایش جالبی نداشت و تیم برتری نسبت به حریف خود نشان نداد . تایلند هم ۵ بر ۲ به لبنان باخت تا ثابت شود که فوتسال در آسیا رشد کرده و تیم‌ها برای باختن به زمین نمی‌آیند . اینکه تیم ایران برابر میانمار ۱۴ گل و چین ۱۱ گل می‌زند ، نباید این حس را در ما ایجاد کند ، که حریفان خیلی ضعیف هستند . این برتری‌های عالی ناشی از هماهنگی و یکدست بودن فوتسالیست‌های ایران است . تیم چین که شکست خیلی سختی را پذیرفت یک مربی ایتالیایی را استخدام کرده بود ولی بازیکنان این تیم خیلی نتوانستند برابر ایران مقاومت کنند .

سرمربی سابق تیم ملی فوتسال خاطرنشان کرد : حریف بعدی ما هم تیم عراق است که از میانمار و چین آماده‌تر است اما توانایی آن را ندارد که مقابل بازیکنان ما خیلی دوام بیاورد . درست است که عراق هم میانمار و چین را شکست داده ولی برتری با اختلاف یک و ۲ گل خیلی فاصله با بردهای ما دارد . به نظرم عراق در بهترین حالت با اختلاف ۶ گل به ایران می‌بازد و بازیکنان شایسته و توانمند ما به راحتی به عنوان تیم اول گروه راهی دور حذفی مسابقات خواهند شد .

وی با اشاره به مسیری که تیم ملی فوتسال برای رسیدن به عنوان قهرمانی باید طی کند ، تصریح کرد : با توجه به شکستی که تایلند مقابل لبنان متحمل شده ، احتمالا این تیم در یک چهارم نهایی به ما می‌خورد و تصور من این است که باید با دقت زیادی به مصاف این حریف برویم تا صعودمان به مرحله نیمه‌نهایی دچار دردسر نشود . فراموش نکنیم تایلند همان تیمی است که در نیمه‌نهایی سال ۲۰۱۲ شکست‌مان داد و الان هم نباید باخت به لبنان را ملاک برای آسان بودن این تیم بدانیم .

شمس ادامه داد : احتمالا در نیمه‌نهایی ازبکستان یا ژاپن حریف ما خواهند بود و در صورت پیروزی بر هر کدام از آنها دیگری را در فینال خواهیم دید . من معتقدم فوتسال ایران با صلابت قهرمان آسیا می‌شود ، به شرط آنکه با اعتماد به نفس لازم و با احتیاط به مصاف حریفان باقیمانده برویم . ایران برترین تیم فوتسال آسیاست و این موضوع را بارها ثابت کرده است . قهرمانی دوباره تیم ملی فوتسال نشان می‌دهد که چشمه این ورزش در ایران خشک‌شدنی نیست .

سرمربی سابق تیم ملی فوتسال افزود : فدراسیون فوتبال تا ۶ ماه آینده به خاطر جام جهانی روسیه درگیر تیم ملی فوتبال است و نمی‌توان انتظار داشت که به فوتسال خیلی توجه شود ولی پس از پایان رقابت‌های جام جهانی ۲۰۱۸ ، می‌توان یک سال و نیم تیم ملی فوتسال را حمایت مناسبی کرد تا برای جام جهانی ۲۰۲۰ فوتسال ، این تیم بهترین آماده‌سازی را داشته باشد که در رقابت‌ها بتوان به فینال و حتی قهرمانی جهان برسد . این تیم توانسته به نیمه‌نهایی جام جهانی برسدو قطعا می‌تواند فینالیست هم شود . فقط به شرطی که انگیزه‌های لازم را به این تیم داد . اینکه پاداش سومی جهان پس از یک سال داده شود ، مناسب نیست . الان باید پاداش قهرمانی در آسیا را در فرودگاه به بازیکنان تیم ملی داد تا آنها بدانند ، نتیجه زحمات‌شان دیده می شود .

اخبار را حرفه ای دنبال کنید !

 

افزودن دیدگاه