حسین شمس : مدعی بودن گیتی‌پسند برای هواداران کافی بود !

1
946

به نشر از اخبار فوری فوتسال و به نقل از ایمنا :

حسین شمس سرمربی تیم فوتسال گیتی‌پسند گفت : اگر سهل‌انگاری کرده بودیم باید توبیخ می‌شدیم ، اما تا آخرین لحظه برای قهرمانی تلاش کردیم و مدعی بودن گیتی‌پسند برای هواداران کافی است !
حسین شمس در مورد شکست تیمش مقابل فرش‌آرا مشهد که باعث از دست رفتن اندک‌شانس قهرمانی گیتی‌پسند در لیگ برتر فوتسال شد ، اظهار کرد : پس از اینکه گل‌های بدی دریافت کردیم ، موفق شدیم بازی را مساوی کنیم ، اما چون نتیجه تساوی هم به درد ما نمی‌خورد بازی را به‌صورت پنج نفره یا پاورپلی ادامه دادیم . پاورپلی بازی ریسکی است چون دروازه‌بان در دروازه حضور ندارد ، اما دست به این ریسک زدیم تا بتوانیم برنده میدان شویم و در جدول رده‌بندی از تیم مس سونگون عقب نمانیم .

وی ادامه داد : متأسفانه ریسک ما جواب نداد و در نهایت نتیجه بازی را سه بر دو به تیم فرش‌آرا مشهد واگذار کردیم .

سرمربی تیم فوتسال گیتی‌پسند افزود : زمانی که وارد تیم گیتی‌پسند شدم این تیم رده سوم جدول بود و چهار امتیاز با تیم دوم و شش امتیاز با تیم صدرنشین فاصله داشت ، همچنین سه هفته متوالی برد نداشت ، یا شکست می‌خورد و یا به تساوی تن می‌داد . پس از تغییر در کادر فنی و شوک مؤثر و به‌موقعی که باشگاه به تیم وارد کرد ، موفق شدیم چهار هفته متوالی پیروز شویم و شاید اگر همان روند ادامه داشت ، الان وضعیت تیم خیلی بدتر بود و حتی به رده‌های چهارم و پنجم جدول سقوط می‌کرد .

وی اضافه کرد : شوک به موقع باشگاه باعث کسب پیروزی‌های متعدد و ارتقای تیم از رده سوم به دوم شد و بازیکنان تا آخرین لحظه برای قهرمانی جنگیدند .

مدعی بودن گیتی‌پسند برای هواداران کافی بود !

سرمربی تیم فوتسال گیتی‌پسند در پاسخ به این سوال که انتظار همه از گیتی‌پسند قهرمانی بود ، اما با از دست دادن آن با چه استدلالی می‌خواهید جواب طرفدارانتان را بدهید، تصریح کرد : مگر تیم‌های فوتبال ذوب‌آهن و سپاهان که همیشه سابقه قهرمانی داشته‌اند الان کجای جدول هستند ؟ فکر می‌کنم همین که گیتی‌پسند تا لحظات آخر مدعی قهرمانی بود ، برای همه کافی است و هواداران هم این درک را دارند که تیم همیشه برای قهرمانی می‌جنگد.

شمس گفت : پس حتماً دو تیم ذوب‌آهن و سپاهان با وضعیتی که در جدول مسابقات امسال دارند ، باید اصفهان را ترک کنند ! در صورتی‌که این‌طور نیست . در فوتبال و فوتسال یک‌ سال کارها درست انجام می‌شود و مثل فصل گذشته قهرمان می‌شویم ، اما متأسفانه امسال تیم گیتی‌پسند آن‌طور که باید و شاید ، بسته نشد و بازیکنان بسیار بزرگی از تیم جدا شدند که هیچ بازیکنی جایگزین آنها نشد . پس از جام باشگاه‌های آسیا و بازگشت تیم با کسب عنوان نایب‌قهرمانی ، همه حدس می‌زدند که این تیم دچار مشکل می‌شود .

وی اظهار کرد : همین که تیم گیتی‌پسند تا لحظات آخر برای قهرمانی تلاش می‌کند قابل تقدیر و شایسته است . گیتی‌پسند تیم پایین جدولی نیست که موجب سرافکندگی باشد .

سرمربی تیم فوتسال گیتی‌پسند در مورد اینکه با حضور حسین شمس ، هواداران به قهرمانی گیتی‌پسند امیدوار شده بودند ، گفت : در صورتی ، این موضوع محقق می‌شد که از ابتدای فصل تیم را خودم بسته باشم و بازیکنان مدنظرم را جذب کنم . روزهای نخستی که وارد تیم شدم ، شما در یکی از مصاحبه‌هایتان از من پرسیدید قول قهرمانی می‌دهید ؟ و من به صراحت گفتم نه . هدایت یک تیم شعبده‌بازی نیست که بخواهیم قول قهرمانی بدهیم . این یک کار فنی است و امکانات زیادی نیاز دارد .

شمس خاطرنشان کرد : اگر حداکثر تلاشمان را نکنیم باید مؤاخذه و توبیخ شویم ، اما وقتی همه عوامل باشگاه، کادر فنی و بازیکنان تلاش خود را انجام می‌دهند و اتفاقی که باید بیفتد ، نمی‌افتد فکر می‌کنم کافی باشد . اما اگر سهل‌انگاری صورت گیرد ، این سهل‌انگاری باید نقد شود ، اما فکر می‌کنم تلاش همه برای کسب عنوان قهرمانی و ناراحت بودن بازیکنان از اتفاقات کافی باشد .

وی افزود : باشگاه ، کادر فنی و بازیکنان می‌دانند که باید در دو بازی باقی‌مانده تا پایان فصل پیروز شوند تا به رده پایین‌تر سقوط نکنیم و نهایت تلاشمان را هم می‌کنیم که این اتفاق بیفتد .

سرمربی تیم فوتسال گیتی‌پسند در مورد حواشی دیدار تأسیسات دریایی تهران و آتلیه طهران قم ، اضافه کرد : اگر به یاد داشته باشید در بازی مقابل آذرخش بندرعباس ، اعلام خطر کردم و گفتم که تیمی در یک دیدار با پنج ، شش نفر از بازیکنانش به میدان می‌رود و از اوضاع مالی بد گلایه می‌کند ، اما همان تیم در مقابل گیتی‌پسند تا بن دندان مسلح می‌شود و با ۳۵ نفر و از راه هوایی به اصفهان اعزام و دو روز در هتل اقامت می‌کند ، چطور می‌گویند شرایط مالی تیم بد است؟

شمس تأکید کرد : همان روز اعلام خطر کردم که باید فکری کنند و متأسفانه نه سازمان لیگ و نه کمیته فوتسال هیچ فکری نکردند ، بلکه دهن‌کجی هم کردند که حاصل آن اتفاق نادری بود که روز پنجشنبه در دیدار تأسیسات دریایی تهران و آتلیه طهران قم رخ داد و به گفته سرمربی و سرپرست تیم آتلیه طهران قم ، عده‌ای شرط‌بند بین دو نیمه با پنج ، شش نفر از بازیکنان قم صحبت می‌کنند و در نهایت ، تیم قم در حالی که پنج بر یک جلو بوده ، با نتیجه شش بر پنج شکست می‌خورد .

وی ادامه داد : این اتفاق باید مورد نقد و بررسی قرار گیرد و کمیته ویژه‌ای تشکیل شود تا از صحت آن مطلع شوند . نمی‌دانم با وجود فاجعه‌ای که اتفاق افتاده است ، کسی شب خوابش می‌برد ! نهادهای نظارتی مثل حراست و بازرسی باید وارد موضوع شوند و صحت آن باید بررسی شود .

سرمربی تیم فوتسال گیتی‌پسند گفت : اگر قرار باشد بازیکنی در طول فصل پنج میلیون تومان دستمزد بگیرد و بابت یک شرط‌بندی ۲۰ میلیون تومان دریافت کند ، آیا دیگر می‌توان در فوتسال زندگی کرد و به پاک بودن فوتسال اعتماد کرد ؟ منتظر هستیم ببینیم فدراسیون فوتبال و نهادهای نظارتی چه برخوردی انجام می‌دهند . هر فرد دیگری هم جای غیاثی سرمربی آتلیه طهران قم بود از ماندن در این تیم ناامید می‌شد .

وی اظهار کرد : اگر صحت این اتفاق ثابت شود شک نکنید که والدین به‌ هیچ‌وجه اجازه نمی‌دهند فرزندان خود به سراغ فوتسال بیایند و این زنگ خطری برای فوتسال است .

اخبار را حرفه ای دنبال کنید !

یک دیدگاه

  1. در اینکه آقای شمس اسطوره ی مربی گری و افتخار فوتسال ایران هستن شکی نیس ، ولی واقعا ایشان اهالی فوتسال را نادان فرض کرده اند . همه می فهمند که ایشان بعد از جایگزینی آقای افضل در گیتی پسند عملکرد بسیار ضعیفی از خود نشان دادند و بجای قبول کردن اشتباهاتشان مسائل غیر مرتبط و غیر قابل قبولی را در مورد بازی آتلیه و تاسیسات مطرح می کنند. یااینکه بجای اینکه بعد از تساوی با آذرخش از مردم اصفهان معذرت خواهی کنند آذرخش را بخاطر بازی خوب محکوم میکنند . آقای شمس خودتان را گول نزنید

افزودن دیدگاه