مس ، گیتی‌پسند و تاسیسات ؛ مثلث مدعیان برای فتح جام / شاید بساط تشریفات در ایستگاه ۲۶ جمع شود !

0
210

به نشر از اخبار فوری فوتسال و به نقل از خبرگزاری فارس :

با فرا رسیدن سه هفته پایانی لیگ برتر فوتسال حساسیت‌ها به اوج خود رسیده و رقابت‌ برای قهرمانی در بالای جدول و رقابت برای عدم سقوط در پائین جدول به صورت داغ درجریان است .
لیگ برتر فوتسال در فصل جاری با هزاران فراز و نشیب و حواشی فراوان به ایستگاه آخر نزدیک می‌شود . لیگی که با ۱۴ تیم و ۸۵ داور از اوایل تیرماه ۹۶ استارت خورد و حالا تا روشن شدن تکلیف تیم قهرمان ، فقط و فقط سه هفته باقی مانده است .

در همان ابتدای لیگ بی‌برنامگی ، تأخیر و جابه‌جایی بازی‌ها و تهدیدها برای انصراف تیم‌‌ها به خوبی نمایان بود اما با توجه به این مشکلات رفته رفته شرایط لیگ بهتر و تیم‌ها جای خودشان را پیدا کردند ، هر چند برخی از بی‌نظمی‌ها و بی‌برنامگی‌ها به قوت خود باقی بوده و هستند .

شانس بیشتر مس برای کسب عنوان قهرمانی :

طبق برنامه‌ریزی سازمان لیگ و کمیته فوتسال قرار است لیگ تا پایان دی‌ماه به اتمام برسد و تکلیف تیم قهرمان مشخص شود . ۳ تیم بالای جدول مس سونگون ورزقان با ۵۶ امتیاز ، گیتی‌پسند اصفهان ۵۱ امتیاز ، تأسیسات دریایی ۵۰ امتیازی هستند و رده‌های اول تا سوم جدول را به خود اختصاص داده‌اند . ‌

در این گزارش عملکرد این تیم‌ها در ۳ هفته پایانی بررسی می‌شود . طبق همین بررسی شانس مس برای قهرمانی بیشتر از گیتی پسند و تاسیسات دریایی است . با توجه اعلام سازمان لیگ و حساسیت بازی‌ها و نزدیک بودن امتیازات ۳ تیم بالای جدول قرار است تمام بازی‌های سه هفته پایانی به طور همزمان و در یک ساعت مشخص برگزار شود .

تکلیف قهرمان در هفته بیست و چهارم هم مشخص نمی‌شود :

در هفته بیست و چهارم تیم صدرنشین مس سونگون در خانه مهمان مقاومت‌ البرز است . فرش آرا مشهد تیمی که در این هفته ها ‌نتایج خوبی کسب کرده پذیرای تیم رده دومی گیتی‌پسند است . آتلیه قم که یکی از تیم‌های خوب و با سابقه در لیگ برتر است نیز در همین هفته به مصاف تیم رده سومی تاسیساتی دریایی خواهد رفت .

البته در صورت رقم خوردن هر نتیجه‌ای در دیدارهای سه تیم بالای جدولی در این هفته تکلیف قهرمان مشخص نخواهد شد .

دیدار مس و گیتی پسند ؛ شبه فینال لیگ فوتسال :

هفته بیست و پنجم را می‌توان هفته سرنوشت‌ساز دانست چرا که ممکن است چهره تیم قهرمان را مشخص کند . در این هفته دو تیم مدعی قهرمانی باید به مصاف یکدیگر بروند . در اصفهان مس مقابل گیتی پسند قرار می‌گیرد که نتیجه این دیدار تأثیر بسیار زیادی در قهرمانی دارد . البته شانس تیم مس برای قهرمانی است در صورتی که مس در این بازی به پیروزی برسد قهرمان لیگ برتر در سال ۹۶ می‌شود .

در صورت‌ پیروزی گیتی پسند مقابل مس تکلیف قهرمانی در هفته آخر مشخص خواهد شد . مس می تواند به بازی آخر خود مقابل شهروند ساری امیدوار باشد و با یک تساوی هم قهرمان لیگ برتر شود . در این هفته‌ تأسیسات دریایی در خانه مقابل پارسیان شهرقدس کار سختی‌ در پیش دارد . پارسیان شهر قدس برای بقا و ماندن در لیگ برتر می‌جنگند و این موضوع می تواند کار تاسیسات را بیشتر از هر چیزی در این بازی سخت‌ کند .

همه چیز به سود مس برای کسب قهرمانی :

چنانچه تکلیف تیم قهرمان در هفته بیست و پنجم مشخص شود ، در این صورت ایستگاه ۲۶ خالی از استرس و هیجان برای فتح جام خواهد بود و در بالای جدول بساط تشریفات برای بالانشینان پهن خواهد شد .

در این هفته مس میزبان شهروند ساری است . در صورتی که مس دو بازی قبل را با برد پشت سر گذاشته باشد زودتر از موعد قهرمان شده و بازی مقابل شهروند ساری برای آنها جنبه تشریفاتی خواهد داشت اما در صورت قبول شکست مقابل گیتی پسند اگر رقبا بازی‌های خود را با پیروزی به اتمام رسانده باشند این تیم با کسب یک تساوی می‌تواند جام قهرمانی را مقابل هوادارانش بالای سر ببرد و در خانه اولین قهرمانی خود را جشن بگیرد .

کدام تیم همسفر هیأت فوتبال قم می‌شود :

در آخر نگاهی به پایین جدول لیگ می اندازیم جایی که قرار است دو تیم انتهای جدولی به دسته پایین تر سقوط کنند . البته تکلیف یکی از تیم‌های سقوط کننده مشخص است . تیم هیات فوتبال قم با شکست هفته قبل مقابل مس سونگون ‌سقوطش قعطی شده است . این تیم با ۹ امتیاز در رده چهاردم لیگ قرار دارد .‌ از بین ۳ تیم انتهای جدولی پارسیان شهر قدس با ۱۹ امتیاز ، ارژن شیراز با ۲۱ امتیاز و شهرداری ساوه با ۲۲ امتیاز یک تیم لیگ برتر را ترک می‌کند و در سقوط به لیگ یک همسفر هیأت فوتبال قم می‌شود تا بدین ترتیب تکلیف تیم‌های سقوط کنندها در لیگ سال ۹۶ هم مشخص شود .

اخبار را حرفه ای دنبال کنید !

افزودن دیدگاه